Pratik Temizlik İçin 12 Tüyo!

2 dakika okuma süresi

Pratik Temizlik İçin 12 Tüyo!

Pratik bir temizlik için tüyolar Daha İyi Yaşam'dan!

Temizlik titizlik düzen biz kadınların vazgeçilmezleri arasında. Konu evimiz ise her şeyin en iyisini istemek illa ki hakkımız! Ancak o temiz-bakımlı görünen eve daha kolay yollardan ulaşmak istemez misiniz? İşte temizlik yaparken işinize yarayacak 12 tüyo!

 1. Tahtalarınız parlak görünsün; temiz yer tahtalarına gölge düşüren şey su izleridir. Eğer yerleri silerken yeri sildiğiniz suyun içine bir iki damla sirke damlatırsanız leke kalmadığını göreceksiniz.
 2. Dantelden vazgeçemeyenlerden misiniz? O zaman daha beyaz görünmelerini sağlamakta elinizde. Yıkamadan önce kaynar süte bastırdığınız dantelleriniz daha beyaz görünecek.
 3. Eviniz güzel koksun istiyorsanız,bir iki damla parfümü yer temizleme suyunuza damlatın! Mis gibi kokunun etkisi günlerce devam edecek.
 4. Cam lekeleri mi daha inatçı siz mi? Temizlik suyuna bir tutam tuz ilave edin. Ayrıca camları kesinlikle tel gibi cisimlerle silmeye kalkışmayın. Orlonbez üzerine krem deterjan tercih edin.
 5. Koltuk tozlarıyla başa çıkmak çok kolay! Nemli bir bezi koltuğunuzun tamamına serin. Daha sonra bir sopa yardımıyla koltuklarınızı dövün. Böylelikle hem koltuklarınızı tozu gidecek hemde siz bu temizliği yaparken etraf toz olmayacak.
 6. Elbiselerinizin güzel kokması için,dolabınızın içine parfüm ya da kolonya ile ıslattığınız bir pamuğu asın.Tüm elbiselerinizde etkili olduğunu göreceksiniz!
 7. Evinizin kapılarında görülen lekeler için yine farklı bir yöntem sunuyoruz! Özellikle açık renk kapılarda ellerimizin izini görmek bile mümkün. Çiğ bir patatesi ortadan ikiye bölerek lekeye uygulayın.
 8. Ütü Temizliği, ütünüzün altı kirlendiyse bir parça sirkeye batırdığınız pamuk yardımıyla hafifçe silin.
 9. Fırın temizliği gözümüzde büyüyen işler arasında! Ancak onunda çözümü kolay; Fırının içini temizlemek için, içine geceden sıcak su ve amonyak dolu bir kap koyun. Sabah kapağını bir süre açık tutun, sonra süngerle silin.
 10. Banyo temizliği yaparken öncelikle nereden başlanmalı sorusu hepimizin sorunu. Önce çöp kutusunu boşaltın. Daha sonra süpürge yapıp lavabo ovmaya geçin. Daha sonra fayansları ovma işlemine geçebilirsiniz. Aynaları da sildikten sonra son bir temizleme suyuyla tüm banyo yerlerini silin.
 11. Mutfağınız balık kokmasın! Birçoğumuz mutfağımız uzun süre balık kokusu istilasına uğrayacağından balık yapmayı en aza indirgiyoruz. Halbuki balığı yapmadan evvel süte batırmak kokmasına mani olacaktır.
 12. Tencere yanıkları oldukça zorlayıcı görünebilir. Ancak moral bozmak yok yöntemi çok kolay. Yanan tencereyi ağzına kadar suyla doldurup bulaşık deterjanı eklediğiniz tencerenizi ocağa koyun. Kaynamaya başladıktan sonra ocağın altını kapatabilirsiniz. Bir saat kadar bekleyin. Daha sonra sünger yardımı ile tüm yanık kalıntılarını yok edebilirsiniz.

Bu tüyoları uygulamak hayatınızı kolaylaştıracak! Kolay gelsin :)

İlgili Haberler!

Duvar Kağıdı Sağlıklı mı? Sağlıksız mı?

Dar Banyoları Kullanışlı Hale nasıl Getirebiliriz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html