Pratik Güzellik Sırları

2 dakika okuma süresi

Pratik Güzellik Sırları

Pratik Güzellik Sırları ile güzelliğinizi ortaya çıkarın!

Güzelliğinizi ortaya çıkarmak için pratik güzellik sırları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya ne dersiniz? Doğru malzeme, doğru renkler ve doğru teknik. Bilin bakalım sonucunda elde ettiğiniz şey nedir? Evet! Doğru cevap : kusursuz güzellik.... Buyurun sırlarına;

mm

"Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır." sözünü ilke edindik! Haberimizi de bu cümle ışığında oluşturduk! Çünkü güzellik de püf noktaları bilindiğinde daha da parlayacak şeyler arasında. Pratik güzellik sırları ile sizde güzelliğinizi ortaya çıkarın! Madde madde ele alalım mı?

Eyeliner ile başlayalım:

Kusursuz,havalı,güzel gözler iyi çekilmiş bir eyeliner ile hiç de uzak değil! İşin püf noktaları;

  1. Küçük gözler için; Göz pınarından ince bir çizgiyle başlayın ve kuyruk kısmına doğru kalınlaştırın...
  2. Yuvarlak gözler için; Uzun ve kuyruklu bir eyeliner sayesinde daha çekik gözlere sahip olabilirsiniz.
  3. Göz kapaklarınız düşükse; İncecik bir eyeliner sizin için en ideali.

Kırmızı ya da bordo rujun gücü:

Hadi ama, kimse inkar etmesin! Kırmızı bir rujla kendimizi çok daha güçlü hissediyoruz. Dikkat çeken bu havalı renk her dudağa yakışmaz diye bir kaide yok! Yakıştırmasını bilmeniz lazım. Nasıl mı? Bakın, dudaklarınızı ruj kalemi ile çerçeveleyin. Rujunuzun kalıcılığı açısından teninize uyguladığınız fondötenden çok ince bir şekilde dudaklarınıza uygulayın! Taşırmamaya ve o çizdiğiniz çerçeveyi aşmamaya özen gösterin. Gerisi çok kolay olacak!

Maskara aşkına!

Uzun,gür ve kıvrık kirpikler... Evet çok etkileyici! Üstelik uygulaması da hiç zor değil. Tek yapmanız gereken ; kirpiklerinizde topaklar oluşturacak kalitesiz rimel kullanmamak. İki kat maskara daha belirgin kirpikler için öneriliyor! Ancak doğal yağlarla da (argan,badem ya da hint yağı) bakım yapmanın faydasını fazlasıyla görürsünüz!

Yüz hatlarınızı ortaya çıkaralım mı?

Evet! Yüz kontüründen bahsediyoruz. Yüzünüzde belirginleştirmek istediğiniz noktaları kontür makyajı ile belirginleştirebilirsiniz! Kontür makyajının yapılışı için ; daha önce adım adım yazdığımız "Kontür makyajı nasıl yapılır?" haberine tıklamanız yeterli. 4 adımda kusursuz güzellik! 

Bu pratik güzellik sırları ile ilgili düşüncelerinizi bizlerle paylaşmaya ne dersiniz? 

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Güzellik & Makyaj

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html