Portakalın zayıflama etkisi

1 dakika okuma süresi

Portakalın zayıflama etkisi

Kış mevsiminin vazgeçilmezi ve en şifalı meyvelerinden portakalın zayıflamaya etkisi var mı?

Portakal kilo verdirir mi?

Kış mevsiminin vazgeçilmezi ve en şifalı meyvelerinden portakal, zayıflama sürecini hızlandırıyor ve metabolizmayı çalıştırıyor. 1 büyük boy portakalın sadece 86 kalori olduğunu, vitamin ve mineraller ile dolu olduğunu söyleyen uzmanlar “1 büyük boy portakal 4 gram diyet lifi içerir, en az günlük alınması gereken diyet lif ihtiyacının yüzde 10’unu karşılar. Diyet lifi ne mi yapar? Sindirim sistemini düzenler, kolesterolü düşürür ve yemek sonrası kan şekerinin ani artışını önler” diyorlar.

Ara öğün olarak portakalı nasıl yiyelim?

-Bir adet portakalı çok kalın olmayacak şekilde dilimleyip üzerine toz tarçın serpin.

-Bir bardak sütü içebileceğiniz sıcaklıkta ısıtın bunun sebebi  sıcak süt midede yer kaplayıp daha uzun süre tok tutar. Akşama doğru 4-5 civarı tam acıkmalarınıza yakın tarçınlı portakal dilimleri ve sıcak sütle ara öğünü yapın. Bu sayede tatlı krizleriniz yok olacak, gece atıştırma isteğiniz kaybolacaktır.

Portakal kalbe iyi gelir

Portakalın sağlıklı kalp fonksiyonlarının sürekliliği için vücuda gerekli olan bir çok vitamin ve mineralleri içerdiğini belirten uzmanlar 1 büyük boy portakalın 55 mcg folat, günlük ihtiyacının %14’ünü ve 1 mg B6 vitamini, günlük ihtiyacın %8’ini karşılar. Bu iki vitaminde kanda homosistein seviyesini azaltarak kardiyovasküler hastalık riskinin önüne geçer. Portakal aynı zamanda normal kalp atışı seviyesi devamlılığı için kalsiyum, magnezyum ve potasyum içerir.

Portakal göz sağlığını güçlendirir

Portakal mavi ışığın göze verdiği hasardan korur. Bu antioksidanların alımının artması katarakt ve yaşa bağlı makula dejenerasyonu gibi göz hastalıklarının oluşumuna engel olur. Portakalın size de faydası olduğunu farkettiniz mi?  

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html