Peeling Yaptırmanın Faydaları

2 dakika okuma süresi

Peeling Yaptırmanın Faydaları

Cilt Bakım ve Masaj Terapisti Esra Kürtünlü, peeling yaptırmanın faydalarını Kadınlar Kulübü TV için anlattı.

Peeling temizlemek demektir. Gün boyu kire, toza ve birçok tahribata uğrayan cildimizin canlanması ve parlaklık kazanması  için bu temizliğe cildin peelinge ihtiyacı vardır. Peeling solgun ve donuk cildi tekrar eski haline getirir ve cildin nefes almasını sağlar. Cildinizin daha sağlıklı, parlak ve canlı görünmesini istiyorsanız belirli aralıklarda mutlaka peeling yaptırmanızı öneriyoruz.

Peelingte kullanılan önerilen ürünlerin yapısı ufak taneciklerden oluşur. Bu ürünü cilde uygulayıp dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayabiliriz.

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı bir cilt her zaman morali yükseltir ve çevrenizle olan ilişkilerinizde özgüven sağlar. Bunun dışında cilde nem kazandırır ve ilerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan yüz kırışıklıklarını azaltır.

Cilt bakımının temel amacı cildin temizlenmesidir. Cildinizi temiz tuttuğunuzda siyah noktalar ve akneler cildinizde olmayacaktır. Aşırı stres ve yorgunluk, sigara ve alkol tüketimi, yağlı yiyecekler, az su tüketimi cildi kurutur ve canlılığını yitirir. Düzenli bakım yaptırdığınızda bu sorunlar ortadan kalkar.

Cilt Bakımı İle Gözenekleri Sıkılaştırmak Mümkün mü?

Cildinizi her gün temizleyip nemlendirici kremle masaj uygulayıp yedirdiğinizde ve yüzünüze uygun haftada bir maske uyguladığınızda gözeneklerde ciddi bir sıkılaşma meydana gelecektir. Cildin sıkılaşmasındaki en büyük etkenlerden biri de masaj yapmaktır. Doğru şekilde ve doğru ürünlerle yapılan masajla cildin sıkılaşması gözle görülür şekilde fark edilir. Her ürün her cilt tipine uygun değildir. Öncelikle bir uzmanla cildinizin tipini belirleyip ona göre ürünler satın almanızda fayda var.

Vücudumuzdaki Ölü Deriden Nasıl Kurtuluruz?

Her duş sonrası vücudu nemlendirip kese yapıldığında ölü derilerden kurtulmak mümkün. Ayrıca evde kolaylıkla uygulayacağınız kabak lifiyle yüz dahil tüm vücuda uygulayabileceğiniz dairesel hareketlerle masaj tekniği uygulayarak ölü derilerden kurtulabilir cildinizde parlaklık, canlılık ve yumuşaklık kazandırabilirsiniz. Cildinizden ölü deriyi atmadığınızda cildinizde kaşıntılar meydana gelir ve pul pul görünüm ortaya çıkar. Bu görüntülerle karşılaşmamak için en az haftada 1 kere spa merkezlerinde kese yaptırmanızı ya da evde kendi imkanlarınızla kese veya peeling yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Peeling Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 3
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html