Parmak Uyuşmasının Nedenleri

1 dakika okuma süresi

Parmak Uyuşmasının Nedenleri

Birçok kişi parmaklarında uyuşma ve karıncalanma sorunu yaşar. Peki ya parmak uyuşmasının nedenleri neler? Tüm merak edilenler Daha İyi Yaşam’da!

Parmaklarımızdaki uyuşma ve karıncalanmaları önemsemesek te ilerleyen süreçte kronik sağlık sorunlarına neden oluyor. Yoksa siz de vücudunda büyük sorunlar olmadan doktora gitmeyenlerden misiniz? Cevabınız evetse hemen bundan vazgeçin ve vücudunuzdaki her belirtiyi dikkate alın. Çünkü vücudunuzdaki önemsemediğiniz bir belirti uzun dönemli sağlık sorunlarına neden olabilir.

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ruhsan Cihan parmak uyuşma nedenlerinden bahsederek alınması gereken önlemleri sizler için açıkladı.

Parmak uyuşması genç yaşlı demeden herkeste görülebilen bir rahatsızlık. Parmaktaki uyuşmanın nedeni kanın o bölgeye rahat gitmemesi diyebiliriz.

İşte parmak uyuşmasının nedenleri

-Karpal tünel sendromu

-Kubitel tünel sendromu

-Periferik nöropati

-Tarsal tünel sendromu

-Boyun ve bel kireçlenmesi

-Mineral ve vitamin eksiklikleri

-Diyabetik nöropati

-Dolaşım bozuklukları

Diğer sebepler ise: Uzun süre sigara kullanımı, alkolizm, hipotroidi, omurilik yaralanmaları, metal zehirlenmeleri, SLE, omurilik tümörleri.

Parmak uyuşmasında tedavi

Medikal tedaviler, vitamin takviyeleri, kas ve sinir sistemini düzenleyen ilaçlar, sıcak-soğuk kompleks, beslenme alışkanlığındaki değişiklikler, istirahat, aşırı fiziksel aktivitelerden kaçınma gibi yöntemlerle parmak uyuşmasının nedenlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Sarkan ciltlere özel: Yumurta akı ve toz şeker maskesi yapımı

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/beslenme-ile-cilt-sarkmalari-onlenir-mi-12702.html