Papatya Suyu Yöntemiyle Ayak Nasırlarından Kurtulun

1 dakika okuma süresi

Papatya Suyu Yöntemiyle Ayak Nasırlarından Kurtulun

Sağlıklı ayaklar için papatya suyu tarifi Daha İyi Yaşam'da!

Yanlış ayakkabı seçimlerimizden başlayıp  zaman zaman yerlere çıplak ayakla basmaktan dolayı oluşan ayak nasırları hem sağlık açısından rahatsız edici bir durum hem de estetik açıdan hoş olmayan bir görüntü. Nasır aslında vücudumuzun her yerinde görülebilecek bir şey olmasına rağmen biz onu genelde ayağımızda görüyoruz. Bunun nedeni vücudumuzda en çok baskı gören yerimizin ayaklarımız olması. Bütün gün vücudumuzun ağırlığını taşıyan, ayakkabıyla bütünleşen ayaklar elbette ki buna tepki gösteriyorlar. Nasırları önlemenin yolu, ayaklara özen göstermekten geçiyor. 

Sağlıklı ayaklar için Daha İyi Yaşam'dan papatya suyu tarifi işte burada!

1. Aşama

Ayaklarınızı demlenmiş papatya suyunda bekletin. Bu nasırınızı yumuşatacak ve daha rahat törpülenmesini sağlayacaktır. Papatya suyu ayaklarınızı boyayabilir ama bu kalıcı bir boya değildir. Sonradan yıkadığınızda gittiğini göreceksiniz.

2. Aşama

Nasırlı bölgeyi ponza taşıyla nazikçe törpüleyin, ardından havluyla kurulayın. Nasıra çok sert müdahalede bulunmamaya çalışın.

3. Aşama

Ayaklarınızı havluyla güzelce kuruladıktan sonra iyice kuru kalması ve enfeksiyonlardan uzak durması için medikal pudralardan birine ya da daha kolay ulaşabileceğiniz mısır nişastasına ayaklarınızı bulayın. Tabi nasırlarınızdan şimdilik kurtulmuş olmak onlardan tamamen kurtulduğunuz anlamına geliyor. Ayaklarınıza iyi bakmazsanız nasırlarla tekrar karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlarla ayaklarınızı nemlendirebilir ve onları şımartabilirsiniz. Bunu düzenli bir şekilde yapmanız ayaklarınızı nasır oluşumundan uzak tutacaktır.

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Güzellik Ve Moda

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html