Özlem Mekik SuperFresh’le Harikalar Yarattı!

2 dakika okuma süresi

Özlem Mekik SuperFresh’le Harikalar Yarattı!

Özlem Mekik Macro Center’da Blogger’lar ve Kadınlarla "Süper Bi'gün" de buluştu. Özlem Mekik’le tüm ayrıntılar Daha İyi Yaşam’da!

"Super bi gün hazırlamak için hanımların altın günlerine konuk olan SuperFresh, bu kez yemek bloggerlarını ağırladı. Sevilen bloggerlar Arenandfamily, Nerminin enfes mutfağı, Mutfak sırları, Yıldız Mutfakta, Mutfagı Seviyorum ve İnternet Anneleri'nin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte bloggerlar, Şef Özlem Mekik öncülüğünde, SuperFresh ürünleriyle birbirinden lezzetli altın günü ikramlıkları hazırlarken, yeni SuperFresh pidelerin tadına da baktılar. 

Etkinlik Şef Özlem Mekik'in  davetli bloggerlara sofra sanatını uygulamalı olarak anlatması ve  hep birlikte örnek bir altın günü masası hazırlaması ile sona erdi." 

SuperFresh’in dondurulmuş ürünlerini kullanarak birbirinden lezzetli yemekler yapan Özlem Mekik ve kadınlar taze, güzel ve Süper Bi'gün geçirdiler.

YEMEK YAPMANIN PÜF NOKTALARINI ANLATTI

Kültürel yemek tariflerini standart yemek tariflerinden ayıracak nitelikte hikayesi olan, sadece lezzetin değil sunumunda önemini anlatarak, izleyicilerin, okuyucuların hayatına renk katan şef, Gastronomi Eğitmeni Özlem Mekik; kadınlarla yemek yapmanın püf noktaları, sofra sunumu üzerine keyifli sohbet etti.

 

SUPERFRESH’LE ÇEŞİTLİ TARİFLER SERGİLEDİ

SuperFresh’in dondurulmuş malzemelerini kullanarak çeşitli tarifler yaptılar. Kadıların hünerlerini sergilemeleri görülmeye değerdi.

SuperFresh Ürünlerinin tohumdan başlayarak, fabrikaya gelişine, işlenip, sofralarımıza kadar gelen süreçlerini büyük titizlikle ele alındığını anlatan SuperFresh Pazarlama Direktörü Nalan Özgür en pratik, en taze, en lezzetli, sağlıklı ve güvenli ürünleriyle kadınların hayatını büyük oranda kolaylaştırdığına değindi.

Nalan Özgür her bir kadının sofradaki mutluluğu bizim için paha biçilemez diye konuştu.

ÖZLEM MEKİK KİMDİR?

DOĞUMU

1981 yılının temmuz ayında İstanbul’da dünyaya gelen Özlem MEKİK, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Turizm İşletme Bölümünde tamamlamıştır.

EĞİTİM

Sürekli eğitim ve öğrenimin önemine inanan Özlem MEKİK yurtiçinde ve yurtdışında restoran, servis yönetimi ve kalitesi, gıda hijyeni ve turizm pazarlaması konularında eğitimler almış, son olarak, Palazzi Floransa Chef Course Aşçılık Programını, Okan Üniversitesi Profesyonel aşçılık mesleki eğitim programını başarıyla tamamlamıştır.

MESLEKİ YAYINLAR

Turizm sektörünün seyahat işletmeciliği de dahil olmak üzere her kademesinde çeşitli görevler üstlenmiştir. Türkiye’nin önde gelen bir gıda firmasında Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Özlem MEKİK, aldığı terfi ile aynı firmada Operasyon Müdürlüğü görevini başarıyla yürütürken çeşitli franchise işletmeciliği programlarını da tamamlamış ve firmanın Franchise Grup Müdür Yardımcısı görevini üstlenmiştir.

Ardından dünya markası gıda zincirlerinde çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. 2004 yılından bu yana aynı zamanda Ziyade Fasıl markasının ve restaurant zincirlerinin sahibi olarak iş yaşantısına devam etmekte olup, Alfa Kiitap tarafından Özlem Mekik ile günümüz lezzetleri kitabı raflarda satıştadır.

ÜYE OLDUĞU YERLER VE YAZILARI

Ziyade Fasıl Kurucu & Yönetici Ortağı

Konsept Ve Menü Danışmanı

Gastronomi Eğitmeni

Lezzet Markaları Derneği Başkan Yardımcısı

Lezzet Yazarları ve Blogger’ları Dernek Başkanı

Lezzet işletmecileri Derneği Başkan Yardımcısı

Milliyet Gazetesi Lezzet Eki Köşe Yazarı

Sofra Dergisi Yemek Yazarı

Hürriyet Tv şefi

Yolculuk dergisi şehir lezzetleri yazarı

Uzman Tv Gastronomi Eğitmeni ve Şefi

Alfa Yayıncılık’dan raflarda yerini alan “Günümüz Lezzetleri” adlı yemek kitabının yazarı

Davet Sofrası Nasıl Olmalı?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html