Oya Tolga ile Geçmişten Günümüze Makyaj

1 dakika okuma süresi

Oya Tolga ile Geçmişten Günümüze Makyaj

Yeşilçam'ın görünmeyen makyajcısı Ünlü Makyöz Uzmanı Oya Tolga ile geçmişten günümüze makyaj hakkında güzel bir söyleşi.

Kadınlar için önemli tüyolar veren Tolga geçmişten günümüze birçok ünlünün makyajına değindi. Günümüz makyöz ve  makyajına dair de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Oya Tolga kimdir?

Oya Tolga gördüğünüz bir kadındır. Hayatı boyunca çalışmış makyajla ilgili her konuda emek vermiş make up artist. İşin içinde boya olduğunda ben hep varımdır.

Kozmetik camiası çok renkli bir camiadır bende renkliliği çok severim. Kadınları da bilinçlendirmek için çok fazla tanıtım yaptım, seminerler verdim, eleman yetiştirdim kozmetik firmaları için.

Hayatım boyunca yaptığım her işi başkalarına aktararak yaptım. Buna ne isim vereceksiniz artık bu size kalmış. Oya Tolga’da bu işte..

Farklı farklı çok güzel bir aile yapınız var bu konuda neler söylemek istiyorsunuz?

-Baba tarafı babaanne tarafı Mevlana ailesi tarafından geliyor. Yani akrabalık var. Ve baba tarafımın sonu Geylani’nin soyundandır. Annemin babası da Atatürk’ün harp yaveri Cevat Abbas. Yani her taraftan insanlar beni sanki desteklemişler, yakınlaşmışlar.

Oya Tolga ilk ne zaman makyaja başladı?

Bilmiyorum. Çocukken gözüme eyeliner sürmekten başka makyajla yakınlığım yoktu. Yani makyöz olacağım diye hiçbir isteğim yoktu. Eski Türk sanatlarına ilgim vardı. Minyatür çalışmalarım oldu. Yurt dışında bunu ilerletin doğu sanatları hakkında bilgi peşine düştüm. O sırada bir makyaj okulu buldum ona da devam ettim. Yani makyaja yönelişim tamamen tesadüftür. Merakımın da etkisi var tabi ki. Çok meraklı bir kişiliğim var. Hep renklere karşı merakım oldu.

Boyaları boya kalemlerini çok severdim. İşe yarayacak diye bir meslek olsun diye makyaj okuluna gitmedim. Önce kendim için gittim ama baktım çok hoşuma gitti hepsini bırakıp oraya devam ettim. Türkiye’de bu mesleğimi yapabileceğimi düşünemiyordum o sıralar. Meğer çok ihtiyaç olan bir alanmış şans eseri o boşluğu doldurmuş oldum.

Oya Tolga’nın söyleşisinin devamını izlemek için tıkla

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html