Oruç Tutarken Susuzluğu Gideren İçecekler

1 dakika okuma süresi

Oruç Tutarken Susuzluğu Gideren İçecekler

Oruç tutarken susuzluğunuzu giderecek süper içecek önerilerimiz var! Daha İyi Yaşam olarak derlediğimiz bu içecekleri Ramazan’da bol bol tüketin!

Ramazan ayının yaz aylarına denk gelmesiyle oruç tutanları en çok zorlayan durumlardan biri susuzluk. Peki ya susuzluğumuzu gidermek için hangi içecekleri sık tüketmeliyiz diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Oruç Tutarken Susuzluğu Gideren İçecekler

Daha İyi Yaşam olarak tüm oruç tutanların çektiği susuzluğu en aza indirecek içecek önerilerimizi paylaşıyoruz. Sahurda çok fazla su tüketmenize rağmen gün boyu susuzluk çekiyorsanız bu yazı tam size göre!

Kekik Otu Çayı

Ramazan ayında oruç tutarken açlıktan da öte susuzluk çekiyorsanız sizi susuzluğun baş düşmanıyla tanıştırmak istiyoruz. Aktarlarda kolayca bulabileceğiniz kekik otu çayıyla susuzluğunuzu bastırabilirsiniz.

Kayısı Suyu

Oruç tutarken susuzluğu gideren içeceklerden biri olan kayısı suyu da susuzluğu bastırmada oldukça etkili. Ancak yüzde yüz doğal olması gerekir. Ayrıca kayısılı bitki çayı da etkili olabilir.

Hindistan Cevizi Suyu

Hindistan cevizi suyunda bulunan yüksek sodrum oranı vücudunuzun su kaybını en aza indirerek susuzluk çekmenizin önüne geçiyor. Yapılan araştırmalara göre de Hindistan cevizi suyu susatmayan mucize içeceklerden en etkilisi.

Ginseng Çayı

Oruç tutarken susuzluğa iyi gelen içecekler arasında yer alan ginseng çayı içerdiği bileşenler sayesinde vücudun su kaybını önlüyor. Sahurda yemek yedikten sonra 1 fincan tüketin.

Meyan Kökü Şerbeti

Geleneksel içeceklerimizden biri olan meyan kökü şerbeti, oruç tutarken susuzluğunuzu gideren nadir içeceklerden biri. Sahurda tükettiğinizde midenizi rahatlatacak ve susuzluk hissinizi en aza indirecek.

Oruç tutarken susuzluğu giderecek içecekler için sizin önerileriniz neler?

Sağlıklı Bir Şekilde Zayıflamak İçin Neler Yapılmalıdır?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html