Ofiste Yapılabilecek Basit Hareketler

1 dakika okuma süresi

Ofiste Yapılabilecek Basit Hareketler

Kış aylarında yaz aylarına göre daha az hareket ediyoruz. Ofiste yapılabilecek basit hareketlerle bu hareketsizliğin önüne geçebilirsiniz.

Kış ayları geldi geleli kilo almaya başladım, şiştim diyenlerdenseniz yalnız değilsiniz hanımlar! Kış aylarının getirdiği hareketsiz yaşam kilo alımından birçok ortapedik hastalıklara zemin hazırlıyor. Bu konuya ilişkin Acıbadem Ankara Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Binnet kış aylarında hareketsizliğin arttığını söylüyor.  Sürekli soğuk havalardan kaçma isteğimiz güneşin enerjisini alamamamıza neden olduğundan ortopedik sağlık sorunlarına yol açıyor.

Hareketsiz yaşam zamanla eklem ve kas ağrılarına ve duruş bozukluklarına neden olur. Ofiste yapacağınız basit hareketlerle bu sorunları ortadan kaldırabilir ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

İşte ofiste yapılabilecek basit hareketler

Teknolojinin gelişmesi ve buna bağlı olarak çalışma saatlerinin artması, uzun süre masa başında oturma ve soğuk havalar hareketsiz yaşamı tetikliyor. Prof. Dr. Mehmet Binnet ortopedik sorunların önüne geçmek için bu hareketleri yapmamızı öneriyor:

-Dik şekilde oturun ve başınızı sağa-sola çevirin. Bu hareketi günde 3 kez 10 kere yapın ve her harekette 5 saniye bekleyin.

--Sağ kolunuzu aşağıya itin, sol eli başınızın üzerine yerleştirin. Yavaşça boynunuzu sola bükerken elinizle de gerin. Günde 3 kez 10 kere yapın ve hareketler arasında 5 saniye dinlenin.

-2 saatte bir 5 kere omuzlarınızı geriye doğru çekerek bırakın. Bu hareket sırtın üstündeki kasların ağrımasını önler.

İşte sizler için hareket önerilerimiz bu kadar. Ya sizin önerileriniz neler? :)

Diyet Yapmadan Sadece Egzersizle Zayıflanır Mı?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/beslenme-ile-cilt-sarkmalari-onlenir-mi-12702.html