Ofis Çalışanları Bunlardan Şikayetçi

1 dakika okuma süresi

Ofis Çalışanları Bunlardan Şikayetçi

Sizce ofislerde çalışanlar en çok nelerden şikayet ediyor? Bakalım bir çalışanı en çok rahatsız eden şeyler neymiş birlikte bakalım.

İngiltere’de bir teknoloji firmasının yaptığı araştırmaya göre ofis çalışanlarını en çok rahatsız eden şeyler belirlendi.  250’den az personel sayısı olan ofis çalışanlarıyla birebir yapılan görüşmelere göre işte çıkan sonuçlar..

İşte bir ofiste çalışanı en çok rahatsız eden şeyler:

Fazla sıcak ya da fazla soğuk ortam

Araştırmaya katılan ofis çalışanlarının %82’si ofis ortamının fazla soğuk ya da sıcak olmasından çok şikayetçi.

Yemek yeme şekli

Araştırma sonuçlarına göre çalışanların büyük bir kısmı ofiste gürültülü şekilde yemek yiyen kişilerden çok rahatsız. 

Yavaş internet ve çöken bilgisayar

Yapılan araştırmaya göre ofiste çalışanlarının verimliliğini azaltan en çok sıkıntı yaratan konulardan biri de yavaş internet ve çöken bilgisayarlar. Ankete katılanların %92’si bu nedenle verimliliklerinin düştüğünü ve mesai saatleri içinde yarım saatle bir saat arası zaman kaybına neden olduğunu belirtti.

Genel aksaklıklar

Çalışanların bir ise kısmı çalışma arkadaşlarından memnun olmadıkları için iş değiştirdikleri ortaya çıktı. Ankete katılan ofis çalışanlarının verilerine göre ofis ortamında yaşanan meslektaşlarının davranışlarından ötürü odaklanma eksikliği, ofis ortamındaki teknik sorunlardan dolayı haftada personel başına 5,5 saat iş kaybı yaşandığını ortaya çıkardı.

Ofis çalışanlarına öneriler

-Ofis çalışanlarının en çok şikayet ettiği şeylerden biri uzun süre oturdukları için yaşadıkları bel ve boyun ağrılarıdır. Bunlardan kurtulmak için dik oturmayı alışkanlık haline getirin.

-Oturduğunuz sandalyenin sırt desteği olmasına dikkat edin. Ayrıca sandalye seviyenizi doğru ayarlayın.

-Ofis çalışanlarının en çok es geçtiği konulardan biri de sağlıksız beslenmedir. Sağlıksız beslenme zamanla kilo almanıza neden olur.

-Öğün atlamayın. Güne kahvaltı yapmadan başlamayı tercih etmeyin. Verimizi düşürdüğü gibi daha fazla yemek yemenize neden olur.

-İş ortamında abur cubur atıştırmaktan vazgeçin. Sağlıklı ve hafif şeyler yemeye çalışın.

-Son olarak ise en sık yapılan yanlışlardan biri de çay ve kahvenin abartılması. Bunları çok tüketirseniz su içme isteğiniz azalır.

Siz bu fikirlere katılıyor musunuz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html