Ödem söktüren besinler mucizesi

2 dakika okuma süresi

Ödem söktüren besinler mucizesi

Daha iyi yaşam olarak sizlere ödem söktüren besinler derlemesi yaptık. İşte ödem söktüren besinler:

Bayram süresince çoğumuz tatlıları,kavurmayı ve genel olarak yemeyi biraz fazla abartmış olabiliriz.Fakat bu demek değil ki böyle devam edecek.Çünkü bu 9 günlük tatilin bayramla geçen 4 günü boyunca yediğiniz ağır besinler vücudunuzdaki ödem artmıştır. Bunun için Daha iyi yaşam olarak sizlere ödem söktüren besinler derlemesi yaptık.

İşte ödem söktüren besinler:

1.Yulaf İçeriğinde bol lif bulunan yulafi bağırsak hareketlerini arttırıyor ve dolaşımı hızlandırarak ödemin vücuttan atılmasını sağlıyor ve ödemin vücutta oluşmasına engel oluyor.Yulaf içerikli gıdaları haftada en az 3 kere tüketmenizde fayda var.

shutterstock_200121440 (1)

2.Turp eğer ödem probleminin sık sık yaşıyorsanız turp tüketiminiz haftada 2-3 kez tüketin.Turp tüketimi vücudunuzdaki fazla suyun dışarı atılmasına yardımcı oluyor.

turp

3. Kayısı- Kavun Kavun - kayısı gibi sarı ve turuncu renkli meyveler bir araya geldiğinde potasyum açısından çok zengin olurlar.Vücudunuzdaki potasyum dengesini sağlamak ve yine vücudunuzdaki ödemi atmak için günde en az 1 porsiyon meyve tüketmenizi öneriyoruz.

4. Ananas Ananas lif ve potasyum açısından gayet zengin bir meyve.Potasyum seviyesi yüksek gıdalar vücuttaki sodyum potasyum dengesini sağlar ve ödem oluşmasına engel olur.Lif açısından zengin olan besinler aynı zamanda bağırsakları da çok çalıştırarak yine sindirimi kolaylaştırıyor.Eğer vücudunuzda şişlik ya da ödem hissederseniz 1 dilim ananas tüketebilirsiniz.

5. Süt ve Yoğurt ürünleri Süt ve yoğurt hem kalsiyum açısından zengin hemde vücuttaki minerali sağlamada etkilidir.Günde 1 kase yoğurt ya da 2 bardak süt tüketerek vücuttaki ödemi kolayca atabilirsiniz.

6. Maydanoz Maydanoz içeriğindeki maddelerden dolayı vücuttaki su atıcı etkisi büyük.Vitamin açısından oldukça zengin olan maydanoz vücuttaki ödem oluşumunun yok edilmesinde de oldukça etkili. Vücudunuzda ödem olduğunu hissettiğiniz zaman ya bir demet çiğ maydanoz tüketin ya da rondodan geçirerek suyunu tüketin.

Fakat dikkat etmeniz gereken nokta şu ki maydanoz çok tüketildiği taktirde vücuttaki su atılımı da o denli çok olur bu da tansiyonunuzun düşmesine sebep olur aman dikkat maydanozu gereğinden fazla tüketmeyin. Eğer sizde bayram dönüşü vücudunuzda ödem birikmiş hissediyorsanız mutlaka ödem söktüren besinler başlığındaki besinleri kararında tüketin!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html