Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

2 dakika okuma süresi

Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

Nude makyajın kendine has özellikleri vardır. Nude makyaj ten rengine en uygun renkleri tercih ederek yapılan bir makyaj türüdür.

Doğal makyajda renkler daha belirgindir, nüde makyajda ise yüze renk vermek değil yüzümüzün doğal rengine uyumlu makyaj yapmak demektir.

Kimler hangi renkleri tercih etmelidir?

Açık renkli ve soluk bir cilde sahip olan kadınlar vizon renklerini,  buğday tenli ve orta bir cilde sahip olan kadınlar karamel renkleri,  bal rengi tonlarını, esmer cilde sahip olanlar ise bronz, altın ve çikolata renklerini tercih etmelidirler. Tabi yine de tercih edilen renkler kendi cildimize en uygun renkler olmalıdır. Kadınların bu makyajı yapmalarındaki amaç doğal bir görünüm sağlamak makyajsız gibi görünmektir. Doğal görünmeyi seviyorsanız bu makyaj türü tam size göredir.

Nude makyaj nasıl yapılır?

İlk aşamada yüzünüzün iyi bir temizleyici krem ile temizlenmesi ve cildinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmesi gerekmektedir. Daha sonra hafif kapatıcılığı az olan bir fondöten kullanılmalıdır, ancak cildinizin kat kat görünümde olmamasına dikkat edilmelidir. Bu uygulamayı yaparken fırça yerine sünger kullanmanızı tavsiye ediyoruz.  Bu şekilde yüzünüz pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Üçüncü aşamada cildiniz makyaja hazır hale geldiğine göre hem göz çevresini hem de cildimizin kusurlarını kapatması bakımından geniş kapsamlı bir kapatıcı kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Dördüncü aşamada makyajınızı sabitlemek ve aydınlık bir görünüm sağlamak için kaliteli bir transparan pudrayı gözaltınıza ve tüm yüzünüze uygulayın.

Cildinizi kusursuz bir hale getirdikten sonra yüzünüze kontör uygulamalısınız. Kontör uygulamasını iyi bir fırça ile yapmalısınız. Teniniz rengi açıksa pembe tonlu renkler koyu ise şeftali tonlu renkler tercih edilmelidir. Beşinci aşamada yüzünüze renk verebilmek için elmacık kemiklerinizin üzerine hafif bir allık uygulamalısınız, yanaklarınızın doğal görünmesi için cildinizin rengine yakın renkleri tercih etmelisiniz. Göz makyajınızda yine ten makyajınız gibi abartılı olmamalıdır. Bu iş için bir göz kalemi ve rimel yeterlidir. Kahverengi göz kalemi gözlere daha doğal bir görünüm ve derinlik katar. Son aşamada ruj tercihimiz çok fazla mat veya çok parıltılı olmamalıdır, ikisinin ortasında bir tercih dudaklarınızın doğal görünmesini sağlayacaktır.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html