Nokia'dan Dar Gelirliye Özel Telefon

2 dakika okuma süresi

Nokia'dan Dar Gelirliye Özel Telefon

Cep telefonu teknolojisi çığır açıyor, daha yenisi eskimeden diğer yenisini pazara çıkıyor. Ayrıntılar Daha İyi Yaşam'da!

Üstün özellikli cihazlar hayatı kolaylaştırıyor elbette... Ancak fiyatları bazılarına çok uzak. Nokia'nın fiyatı düşük telefonu aslına bakılırsa dar gelirli kişiler için üretilmiş. Son olarak Lumia serisiyle akıllı telefon rekabetine dahil olan ve bu yarışta iddialı olduğunu da kanıtlayan Nokia şimdi GSM pazarında farklı bir ürünle şansını denemeye hazırlanıyor. Yeni Nokia 105 yalnızca temel iletişim ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek teknik donanıma sahip, buna karşılık sadece 20 dolara (35 TL) satın alabileceğiniz son derece "basit" bir cep telefonu.

HER EVE LAZIM

Renkli ekranlı Nokia 105 ile arama yapabilir ve kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bundan 10 sene önce oldukça geçerli sayılabilecek alarmlı saat ve FM radyo bu telefonun ekstra özellikleri arasında yer alıyor. Hepsinden önemlisi ise Nokia 105'in pil kapasitesi. Bu telefonu bir kez şarj ettikten sonra tam 35 gün boyunca iletişime açık kalabilirsiniz. Nokia 105 elbette ki modern akıllı telefonların yerini almayacak ama acil durumlar için bir tane alıp evde bulundurmaktan da zarar gelmez tabii...     Nokia, tek şarj ile 35 gün çalışan 13 sterlinlik (35 TL) hesaplı cep telefonu Nokia 150'yi tanıttı. Barcelona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde (MWC) tanıtılan Nokia 150, FM radyosu, LED aydınlatması ve dayanıklı tuşlarıyla yaşlılar ve telefonun sadece temel özelliklerini kullananlar için tasarlandı. Galeri için tıklayınız... Mobil Dünya Kongresi'ndeki görkemli tanıtımda gelişmekte olan pazarları hedefleyen fiyatı £120 (330 TL) olacak olan akıllı telefon Lumia 520' de görücüye çıktı.

ELDİVENLE KULLANILAN AKILLI TELEFON

330 TL'lik fiyatıyla en hesaplı akıllı telefon olarak nitelendirilen Nokia Lumia 520, Windows 8 ile çalışıyor. Süper duyarlı ekran teknolojisine sahip akıllı telefon bu sayede eldiven ile kullanılabiliyor. Bu da soğuk ülkeler için mükemmel bir özellik. Telefon ayrıca 5 megapixel kamera ve Nokia müzik servisine erişim ile birlikte geliyor. Uzmanlar ucuz akıllı telefonlar için büyük bir yıl öngörüyor. Bu sebeple Lumia 520'yi İskandinavya'da, Hindistan'da hatta Afrika'da bile görebiliriz. Nokia CEO'su Stephan Elop, MWC kongresinde düzenlenen basın toplantısında ''Bugün biz dünyanın en yenilikçi ürünlerini tanıtıyoruz'' dedi.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı