New York'ta Büyük Seçim Yasaklandı, Endüstri Ayaklandı

1 dakika okuma süresi

New York'ta Büyük Seçim Yasaklandı, Endüstri Ayaklandı

Daha İyi Yaşam soruyor "Dünyanın en önemli sorunu ne dersiniz? "

Dünyanın en önemli sorunu ne dersiniz? Ekonomi yani işsizlik ve geçim sorunları mı? Yoksa savaş mı? Ya da kanser belası... Hepsi insana dair sorunlar değil mi? Ya obezite... Hem ekonomik hem çalışma hem de sağlık sorunlarını doğurmuyor mu? Bu kadar sorunun ardından şimdi yanıtlara geçelim... New York Belediyesi obeziteye karşı çok önemli bir adım daha attı. İşte yanıtı...

Milyonlarca Amerikalı obezite sorunu nedeniyle sağlık sorunları yaşıyor, ancak ABD’deki yemek porsiyonları ve içeceklerin boyları hâlâ büyük. New York ise obeziteye karşı ilk adımı atmaya hazırlanıyor. New York'ta salı gününden itibaren koladan kahveye dek tüm şekerli içeceklerin büyük bardaklarda satışı yasaklanacak. Şekerli içeceklerin en büyük boyu artık en fazla 473 mililitre olabilecek. Ancak süpermarketlerde 3 litre 78 mililitrelik büyük şişelerdeki meşrubatların satışı devam ediyor.

gobekeritme3

"ŞİŞMANLIK ULUSAL BİR SORUN"

Obezite ile mücadele kapsamında böyle bir kararı aldıklarını açıklayan New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, "Şişmanlık ulusal bir sorun. Ülkenin dört bir yanında uzmanlar, ellerini kafalarına vurup 'Ay, bu çok büyük sorun' diyor. Ancak New York artık kafasına vurmayacak, bunun için birşeyler yapacak' diye konuştu.

ÜÇ KİŞİDEN BİRİ ŞİŞMAN

ABD'de nüfusun üçte biri şişman. ABD'deki yağlı, şekerli ve kızartılmış gıdaların yoğun olarak tüketilmesi nedeniyle bu sayının daha da arttığı belirtiliyor. İçecek endüstrisi ise Bloomberg'in kararına tepkili.  

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı