Muz Kabuğunun Bilinmeyen 6 Faydası

2 dakika okuma süresi

Muz Kabuğunun Bilinmeyen 6 Faydası

Muz kabuğunun bu faydalarını öğrendiğinizde inanamayacaksınız. İşte muz kabuğunun bilinmeyen 6 faydası!

Sağlık deposu olması ile bilinen muzun, kabuğunun nelere yaradığını biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam, sizler için derledi. İçerdiği B6, manganez, potasyum, C vitamini, magnezyum ve B12 vitaminiyle muzun sağlığa yararları kabuğu içinde geçerli. 

Muz Kabuğunun Faydaları

Uykusuzluk

Muz kabuğu triptofan içermesi sebebiyle her gece tüketildiğinde uykuya daha kolay dalmanızı ve daha verimli bir uyku geçirmenizi sağlıyor. Bir tatlı kaşığı ile muz kabuğunun içini çıkararak tüketin. Muz kabuğu düzenli tüketildiğinde uykusuzluk sorununu çözer.

Depresyon Giderici

Her ne kadar inandırıcı olmasa da muz kabuğu içerdiği seratonin oranını yükseltici asitler ile mutluluk hormonu salgılamanıza ve sizi depresif ruh halinden çıkarmaya yarar.

Muz kabuğunu tüketmek depresyona girme ihtimalinizi azaltır ve sizi çok daha güçlü bir psikolojiyle tanıştırır.

muz

Sindirim ve Bağışıklık

Muz kabuğunun içindeki lifler ve sarı bölgeler yüksek miktarda fiber içerdiği için kişinin bağırsaklarının çalışmasında yardımcıdır. Aynı zamanda muz kabuğunu iç kısmı yendiğinde kabızlık gibi sindirim sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

Kolestrol Düşmanı

Muz kabuğundan bir sevindirici haber de kolestrol hastalarına gidiyor. Kolestrolü yüksek kişiler ara öğün olarak ya da her gün düzenli olarak muz kabuğunun içini tükettiğinde kolestrol seviyesini dengeler ve düşürür.

muz

Diş Beyazlatma

Muz kabuğu dişlerinizi beyazlatmaya da yarıyor. Nasıl mı? 15 günlük bir bakım ile diş renginizi rahatlıkla beyazlatabilirsiniz. Muz kabuğunun iç kısmını diş fırçalarmışçasına dişlerinizde gezdirerek, rengini açabilirsiniz.

Cilt Bakımı Yapar!

Kimi kozmetik ürününde kullanılan muz ve muz kabuğu aslında son derece önemli bir nokta. Çünkü muz kabuğu içerdiği vitaminler ve mineraller sayesinde cildinizi besler ve gençleştirir. Cilt kusurlarından yakınanlar için kullanımı son derece pratik olan muz kabuğunu cildinizde kırışıklık olan bölgeye krem sürer gibi uygulayın. Düzenli bakım yapıldığında faydasını göreceksiniz.

Siğil, sivilce ve akneler içinde son derece yararlı olan muz kabuğu cildinize saf bir şekilde uygulanıp beklendiğinde cildinizi besler. Her gece yatmadan önce uygulamanızı tavsiye ettiğimiz muz kabuğu maskesini denedikten sonra faydasını göreceksiniz.

muz

Cilt Besleyici Muz Maskesi

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html