Mutlu İlişkinin Sırları!

2 dakika okuma süresi

Mutlu İlişkinin Sırları!

İlişkide mutluluğu yakalamak isteyenlere özel muhteşem tavsiyeler. İşte mutlu ilişkinin 4 sırrı..

Çevrenizde birileri mutluluğu yakalamış çifte kumrular gibi ancak sizin ilişkinizde bir şeyler ters mi gidiyor? O zaman nelerin olduğunu bulmak için doğru yerdeniz.

İlişkide her zaman her şey yolunda gitmeyebilir. Bazen inişli-çıkışlı dönemleri olabilir ve üzülebilirsiniz. Ancak bu sorunlar sürekli sizi rahatsız ediyorsa bir şeyler ters gidiyor demektir.

Hemen harekete geçmeli ve mutlu bir ilişkinin yollarını aramalısınız. İlişkide uyumu ve mutluluğu yakalamak her zaman kolay olmayabilir.

Ancak mutlu bir ilişki imkânsız da değil. Uygulayacağınız birkaç adımla siz de mutlu ilişkinin kapılarını aralayabilirsiniz. Bir ilişkinin ilk zamanları daha heyecanlı ve güzeldir. Çünkü çiftler birbirini mutlu etmek için ellerinden geleni yapar sizi el üstünde tutar. Zamanla o büyü bozulur ve ilişkinin eskisi gibi olmadığı kanısına varılır.

Bazen ayrılıklar yaşanır bazen de sabır gösterilip ilişki kurtarılmaya çalışılır. Tüm bunlar ilişkiyi yıpratan bir süreçtir. Nezaket bir ilişkinin olmazsa olmazıdır ve bunu yapıştırıcı gibi düşünebilirsiniz. Eğer nezaket biterse kalanlar anlamını yitirebilir. Sizlere bu noktada ilaç gibi gelen 4 maddeyi açıklıyoruz..

İŞTE MUTLU İLİŞKİNİN 4 SIRRI

Günaydın demeyi ihmal etmeyin

Eğer hayatında mutlu bir ilişki istiyorsan ilk yapman gereken şey sabah uyandığında pozitif bir şekilde partnerine “günaydın” cümlesini kurmak olmalıdır. Kimse yanında sabahları erken kalktığı için sürekli agresif birini istemez. Yapılan araştırmalara göre sabahları partnerine “günaydın” cümlesini kuran çiftlerin %94 oranında daha mutlu bir ilişki yaşadıklarını ortaya koydu. Günaydın demeyi ara sıra kullanan çiftlerse mutluluğu yakalamada ortalamanın altında kalmıştır. Hiç kullanmayanların ne durumda olacağını düşünemiyoruz bile.

Güzel şeyler yaptığını hissettirin

Her ilişkide mutlaka hoşunuza giden hareketler vardır. Partnerinizin mutfakta size yardımcı olması, hastalandığınızda ayrı bir ilgi göstermesi gibi durumlar mesela. Ama bunların güzel bir davranış olduğunu partnerinize hissettirmediğiniz sürece bir anlam taşımaz. Karşılıklı o memnuniyeti hissetmeniz gerekiyor. Yani işin özü minnettarlığınızı karşınızdakine bir şekilde anlatmaya çalışın. Gerekirse o an teşekkür edin ve cümlelerinizin içinde mutlaka “biz” kelimesini ekleyin. Göreceksiniz ki ilişkininiz daha bir güzelleşecek.

Birbirinize iltifat edin

İltifat her ilişkide işe yarar ve ilişkiyi güzelleştiren bir ayrıntıdır. Ve erkekler en az kadınlar kadar iltifat duymayı sever. Özellikle başkalarının yanında yapılan iltifata erkekler bayılır. Siz bu davranışları sergilediğinizde erkek ne kadar değerli olduğunu hissedecek ve sizinle gurur duyacaktır. Diğer bir hassas konu ise, bir erkeği kadından uzaklaştıran en büyük hata sözünün kesilmesidir. Bunu yapmayın ve partnerinize de söz hakkı tanıyın. Sürekli sözünün kesilmesinden ve çok konuşan kadından hiçbir erkek hoşlanmaz bilginize.

Sizce mutlu bir ilişkinin sırrı nedir desek?

Eş Seçimi Nasıl Olmalı?- Eş Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 3
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/evin-havasini-temizleyen-bitkiler-12687.html