Mutlu İlişkinin 15 Gerçeği

2 dakika okuma süresi

Mutlu İlişkinin 15 Gerçeği

Daha İyi Yaşam olarak, sizler için mutlu ilişkinin 15 gerçeğini derledik!

Başlarda her şey ne kadar mükemmel olsa da, her zaman böyle olmayacağını bilmelisiniz.. Daha İyi Yaşam olarak sizler için mutlu ilişkinin 15 gerçeğini derledik!

İşte mutlu ilişkinin 15 gerçeği;

 1. Her zaman duymuşsunuzdur. "Biz bir elmanın iki yarısı gibiyiz, uzun süredir beraberiz." Bu tamamen yanlıştır. Uzun süreli ilişkinin sırrı "bir elmanın iki yarısı olmak" değil, ilişkinin temelinde yatan anlayış, saygı ve karşılıklı uzlaşmadır. 
 2. İlişkinizi hayatınız hiç bir zamanında garanti altına almaya çalışmayın. Ayrılmayacağınıza veya üzülmeyeceğinize kimse garanti veremez. 
 3. "Biz zor zamanlar atlattık, ama şuan beraberiz." bu da tamamen yanlış bir ifadedir. Sevgililik dönemi "cicim ayı" olarak belirtilir, ilişkinizin asılzor zamanı evlendikten sonra başlar. 
 4. Ne kadar aşk evliliği de olsa, aşk her zaman yeterli olmaz. Aşkınıza rağmen, bazen geleceğiniz için vazgeçmeniz daha iyi olacaktır. 
 5. Erkekler her zaman pohpohlanmak isterler. Ona iyi göründüğünü ve sizin onunla birlikte rahat olduğunuzu hissetmeniz gerekir. Kontrol altına alınmak, pek erkeklere göre değil. 
 6. Birbiriniz için ne ifade ettiğinize iyi karar verin. Arkadaş mı? Sevgili mi? Küçük bir detay gibi görünse de, birbirinizi başkalarına tanıştırırken bu önemli bir rol oynar. "Neden evlenmiyorsunuz?" gibi sorulara ortak bir cevap vermeye çalışın.
 7. İlk altı ayın sarhoşluğu mutlaka sona erecek ve ilişkide can sıkıntısı yaşanacaktır. Ancak tek başına yaşlanmak pek heyecan verici değildir.
 8. Alıştığınız kişiyle mutlu değilseniz,ona katlanmaya çalışmayın. Yeniden yalnız kalmak veya acı çekmek sizi korkutmasın. Doğru insanı aramaktan çekinmeyin!
 9. Eğer ortada bir sorun varsa, onun üzerini örtmeye değil, o an çözüp bitirmeye çalışın. Yoksa zamanla o sorunlar büyür ve aşılmaz hale gelir. 
 10. Yıllardır birlikte olsanız da bazen liseli aşıklar gibi dışarıda buluşun.
 11. Bir sorunun sizi bitirmesine izin vermeyin. Eğer canınızı sıkan bir şey varsa, onu olay sıcakken konuşun ve halletmeye çalışın. 
 12. Size özel bazı minik sırlarınız olsun. Onun da bazı sırları olmasına izin verin. Örneğin, eski ilişkileriyle ilgili bütün detayları anlatması için onu zorlamayın.
 13. Çiftlerin birlikte bir şeyler yapması güzeldir, ancak siz o olmadan da bir bireysiniz. Bunun farkına varın ve kişisel uğraşlarınız olsun. 
 14. Haftada bir kez karşılıklı oturup, 15 dakika ilişkiniz hakkında konuşun. Hem sorunlarınızı çözme fırsatı bulacaksınız hem birbirinize daha çok bağlanacaksınız.
 15. İlişkiyi düzeltmek umuduyla veya onu kendinize bağlamak için hamile kalmayın. Hiçbir şey düzelmez, hatta daha beter olur.

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - Evlilik Neden Yıpranır?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html