Mutlu Bir İlişkinin Formülü

1 dakika okuma süresi

Mutlu Bir İlişkinin Formülü

Mutlu ilişkinin formülü nasıldır, Daha İyi Yaşam olarak sizler için derledik!

Pek mutlu bir ilişkiniz yoksa, bunun nedeni ne olabilir? Daha İyi Yaşam olarak, sizler için mutlu ilişkinin formulünü derledik!

Güven sağlayın! 

Doğru olduğuna inanarak yaptığınız davranışlar belki de gerçekten ilişkinizin sonunu hazırlıyor! Yaptığınız hangi hareketin tehlikeli olduğunu merak ediyorsanız işte cevaplar; Kadınlar, duygusal yakınlık kurmak istedikleri bir erkek karşılarına çıkar çıkmaz hayatlarını tüm detaylarıyla açıklamayı tercih ediyorlar. Kadınlar "Eğer hakkımdaki her şeyi bilirse ve benimle ilgilenmeye devam eder, bu doğru kişiyi bulduğumu gösterir" gibi düşünüyorlar. Ancak böyle bir yakınlığın, zaman içinde taraflar arasında belli bir güven ortamı oluştuktan sonra gerçekleşmesi çok daha sağlıklı.

ilişki

Birçok erkek için bu bilgi yüklemesi, böylesi bir duygusal yoğunluğa hazır olmadığı veya kendisinden de benzer açıklamalar beklendiğini düşüncesiyle onu alarma geçiriyor. Eski ilişkileriniz veya anneniz ile ilgili detayları kesinlikle hemen paylaşmayın. Özel bilgilerinizi bu şekilde açıklamanız, karşınızdaki kişinin kendisiyle ilgili sırlarını açıklamanın tehlikeli olacağını düşünmesine sebep olabilir. Sırlarınızı paylaşmadan önce karşılıklı güvenin oluşmasını beklemeniz daha doğru olacaktır.  

Geçmişi unutun!

Konuşmadan önce düşünürseniz, ağzınızdan çıkacak kelimeleri kontrol edebilirsiniz. Geçmişiniz ile ilgili bir konuyu gündeme getirmeden önce, bunu duyacak birinin ne hissedeceğini düşünmenizi öneriyor psikologlar. Eğer bırakacağınız etki kulağınıza hoş geliyorsa, o zaman durmayın söyleyin, ama değilse o zaman susmayı tercih edin. Unutmayın, sizden öncesi sizi ilgilendirmiyor, siz sizden sonrasına ve daima ileriye bakmalısınız.

ilişki

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - İlişkide Saygıyı Arttıran 4 Anahtar

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html