Mutlu Bir Hayat İçin Ne Yapıyorsun?

1 dakika okuma süresi

Mutlu Bir Hayat İçin Ne Yapıyorsun?

Daha İyi Yaşam soruyor "Mutlu bir hayat için ne yapıyorsunuz?"

Belli bir eğitim almak sonra bir işe girmek, evlenmek ve çoluğa çocuğa karışmak hepimizin başına gelmiş ya da illa ki gelecek olan şeyler. Sırası değişebilse de temel olarak hayatta bunları yapmaya çalışıyoruz. Fakat son zamanlarda insanlarımızda ideal eksikliği olduğunu siz de farkediyor musunuz? Amaç diye belirlediklerimiz çoğunlukla sıradan ve üstüne çok uğraşmasak da birgün illa ki bir şekilde yaşayacağımız şeyler oluyor. Peki bu sıradan şeyler yaşanıp bittikten sonra ne oluyor?

Çoğunlukla mesleki tatminsizlikler, orta yaş sendromları gibi sorunlar ortaya çıkıyor… Amaç denen şeyin ne olması gerektiğini iyi belirlemeliyiz. Amacımız hayatımıza yön vermeli ve o uğurda çalışmanın hiç sonu gelmemeli.

Örneğin; bir öğretmenseniz ve bunu yapabileceğiniz en kolay iş olduğu için seçmişseniz birkaç yıl sonra o mesleği seçmenize sebep olan kolaylıkları görememeye sadece zorluklarını görmeye başlayabilir ve çökkünlük içine girebilirsiniz. Fakat yeni nesil beyinlere yeni bilgileri aktaran kişi olmaktan haz duyacağınız için, öğrencilerinizin hayatlarına küçük dokunuşlarla büyük etkiler yaratmak istediğiniz için, öğretmenin bir öğrenci hayatında nasıl etki edebileceğini, neleri değiştirebileceğini çok iyi bildiğiniz için bu mesleği seçiyorsanız yürümekle bitmeyecek bir yolu seçmişsinizdir. Meslek hayatınızda yürüdüğünüz yıllar boyunca amaç edindiğiniz konuda sürekli çalışacaksınız, sonu gelmeyecek. Böylelikle amaçlarınızın tükenmesiyle boşluğa düşmeniz mümkün olmayacak ve ideal bir amaç uğruna çalışıyor olma düşüncesi sizi mesleki tatminsizlikten koruyacak, mesleğinize ilişkin zorluklarla daha kolay baş etmenizi sağlayacaktır. İdealinizi belirleyin ve belirlediğiniz doğrultuda en iyisi olmaya gayret edin. Bunu yapmaya başladığınızda hayata verdiğiniz anlam, değer, çevrenizden gördüğünüz saygı da o ölçüde değişecek, hayattan aldığınız keyif o ölçüde artacaktır…

“Mutlu bir hayat yaşamak istiyorsan bir amaca bağlan. İnsanlara ya da eşyalara değil.” Albert Einstein

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html