Mükemmel Makyaj İçin 11 İpucu!

2 dakika okuma süresi

Mükemmel Makyaj İçin 11 İpucu!

Çoğumuz profesyonel sanatçılardan makyaj önerileri duyuyoruz. Ancak bu önerileri hiç duymadınız.

Daha İyi Yaşam sizler için 11 ipucuyla mükemmel makyajın püf noktalarını araştırdı. Bakalım güzel ve doğal görünmenin sırrı nasılmış. Makyaj yaparken bu hatalara düşmeyin.

1.YÜZÜNÜZE UYGUN FONDÖTEN SEÇİN

Mükemmel bir makyajın olmazsa olmazı yüzünüze uygun tonları kullanmaktan geçiyor. Bu ton seçimi yüzünüzün rengine göre sıcak tonlar-soğuk tonlar şeklinde değişebilir.  Yüzünüze uygun tonu seçmek için boynunuzun renk tonunu ve çenenizin renk tonunu göz önünde bulundurarak seçmelisiniz. 

2.BRONZLAŞTIRICI KARIŞIMI ÖNEMLİ

Doğru makyaj için diğer bir kriter ise bronzlaştırıcı seçiminizdir. Mükemmel görünüm için Gri-kahverengi tonlarda ve hafif bir bronzlaştırıcı tercih edin.  Bu seçtiğiniz tonu elmacık kemiğinize yumuşak bir geçiş yapacak şekilde uygulayın.

3. KAŞ ŞEKLİNİZ ÖNEMLİ

Kaşlar yüzdeki makyajı gösteren en önemli bölgedir. Bu nedenle kaş yapınız yaptığınız makyajı çok etkilemektedir.  Kaşlarınız her zaman yumuşak görünümlü olsun ve kaş renginizle saç renginiz aynı olsun. 

4.GÖZLERİNİZ BÜYÜK GÖRÜNSÜN

Üst kirpiklerinize sürdüğünüz astar gözlerinizde keskinlik ve açık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.  Aynı zamanda kirpiklerinizi daha yoğun gösterecektir. Bu uygulamayı gözün alt tarafına çok fazla sürmeden uygulayın. Yoğun şekilde kalem çektiğiniz taktirde gözleriniz küçük görünecektir. 

 

5. EYELİNERİ DOĞRU SÜRÜN

Eyeliner çekerken kanatlarını abartmayınız.  Eyeliner çekerken gözün alt kapak şekline göre çekmelisiniz.  Önce gözleriniz açıkken kanat çizginizi çekin ve sonra üzerinden geçin. Böylece doğru eyeliner çekmiş olacaksınız.

6. GÖLGE KULLANIMINI ABARTMAYIN

Makyaj yaparken gölge tonunuzu ten renginizden iki ton kuyu olacak şekilde ayarlayın. Daha koyu ton yüzünüzde sırıtacaktır.

7.TEK KAT MASKARA KULLANIN

Kirpiklerinize sürdüğünüz maskara eski moda ve anlamsız görünmesine neden olabilir. Kabarık kiprik doğru makyaj tekniğidir.

8.ALLIK SEÇİMİNİZ DOĞRU OLSUN

Allık sürerken elmacık kemiğinize doğru yumuşak hareketlerle uygulayın.  Ve dudak makyajınıza yakın bir ton kullanın.

9. RUJ SEÇİMİNDE UYUMA DİKKAT

Makyajda asıl vuruşu kullandığınız makyaj seçimi belirler. Abartılı dudaklardan kaçının iki renk tonunu karıştırarak elde ettiğiniz tonu dudaklarınıza uygulayın.

10.ÜÇGEN KAPATICI UYGULAYIN

Gözaltı morluklarınız için üçgen kapatıcılar uygulamalısınız.

11.YÜZÜNÜZDE DOĞAL IŞIK OLSUN

Makyajınızı tamamlarken ışıkta nasıl göründüğü çok önemlidir. Fotoğrafta görünen ışıltılı bölgelerden kaçının.

Doğal Makyaj Tüyoları Nelerdir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html