Muhteşem 5'li Birçok Derde Deva!

1 dakika okuma süresi

Muhteşem 5'li Birçok Derde Deva!

Bitkilerin mucize etkilerine tanık olmak ister misiniz? O halde birçok derde deva olan muhteşem 5’liye birlikte göz atalım!

Doğada birçok derde deva bilmediğimiz bitki var. Kimisi saç bakımına, kimisi zayıflamaya deva oluyor. Daha İyi Yaşam olarak muhteşem 5’li olarak kabul ettiğimiz bitkileri sizlerle paylaşmak istedik.

Muhteşem 5'li Birçok Derde Deva!

Isırgan otu:

Birçok derde deva olarak görülen ısırgan otunun vücut için en önemli faydalarından biri egzamaya iyi gelmesi. Bunların yanında mesane taşı ve böbrek taşının oluşumunu engelliyor. Faydaları saymakla bitmeyen ısırgan otu kanı temizliyor ve de kan seviyesini artırarak kansızlık sorunlarını çözüyor.

Karanfil:

Karanfil denilince ilk akla gelen faydalarından biri ağız kokusunu gidermesi. Karandil başka hangi dertlere devam diyorsanız hazmı kolaylaştırıyor, iştahsızlığı gideriyor, ishal sorunlarını çözüyor, baş ağrılarına iyi geliyor ve de baş dönmesine iyi geliyor.

deva

Mısır püskülü:

Mısır püskülünün ne devası olabilir ki demeyin! En önemli devası ödem söktürücü etkisi bulunması. Ancak fazla tüketilmemesi gerektiğini belirtmek isteriz. İçerisinde az da olsa bulunan kalsiyum kemik ve diş sağlığını olumlu etkiler.

Bal kabağı çekirdeği:

Her derde deva olan bitkilerin arasında yer alan bal kabağı çekirdeği kemik erimesi ve kan pıhtılaşması gibi sorunları çözmede oldukça etkili. Ancak bal kabağı çekirdeğini çok içtiğiniz taktirde kilonuzun tartıda çok çıkacağını belirtmek isteriz.

deva

Karabiber:

Karabiber mide ve bağırsak problemlerini çözmede üstüne yok. Hazmı kolaylaştırır ve de idrar söktürür. En önemli devalarından biri kan yağları seviyelerinin düşmesini sağlar ve kolesterol problemine de iyi gelir.

İlginizi çekebilecek benzer haberler:

- Cinsel İsteği Arttırıyor! 

- Saç Bakımı İçin Tüyolar! 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html