Minimalist Moda Akımının Genel Özellikleri Nelerdir?

2 dakika okuma süresi

Minimalist Moda Akımının Genel Özellikleri Nelerdir?

Minimalist moda akımının genel özelliklerini biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

1960’lı yılların başında ortaya çıkmaya başlayan bu akım sadelik ve şıklığın kombinasyonunu ifade etmektedir. Akım felsefedeki minimalist anlayıştan esinlenmiştir. Sade, az sayıda parça ve tek renk ile şıklığa kavuşmak anlamına gelen bu akımı benimseyen kişiler özel hayatlarında da sakinliği tercih edenler olarak karşımıza çıkar.Sadeliğin yanında her bir parçanın işlevselliğinin çok olması da bu akımda önemli bir unsurdur.

Minimalist Moda Akımının Genel Özellikleri Nelerdir?

Çok fazla renk kullanımı yoktur ve ağırlıklı olarak tek renk kullanımı hakimdir. Bu moda anlayışına sahip bayanlar genelde siyah rengi sıklıkla kullanmaktadır. Sadelik anlayışı ön planda olduğundan kırmızılar, sarılar, pembeler ya da motifler fazla yoktur. Pastel tonların kullanımı sıklıkla görülebilir. Genellikle tek ya da 2 parçadan oluşan kombinler kullanılır. Mütevazi bir giyim tarzı olduğundan dekoltelere fazla yer verilmez. Daha çok günlük kullanımı rahat kıyafetler kullanılır.

akım

Rahatlık ön planda olduğu için de vücudu sarmayan, hatları belli etmeyen ve bol kesimli özellikte tasarımlar kullanılır. Bu akımı benimseyen bayanlar metal ve siyahın kusursuz uyumunun farkındadır. Bu sebeple aksesuar olarak sıklıkla sade ve metalik parçalar kullanılmaktadır. Yalın bir tarz olduğundan kıyafetlerin şıklığını, kesimleri ve kumaşın kalitesi belirler. Bu akımda kaliteli kumaşları ve asimetrik kesimleri sıklıkla görmek mümkündür. Spor giyim stilinden daha çok klasik giyim stiline yakındır.

akım

Günümüzde Minimalist Akım

Dikkatle incelendiğinde, moda konusunda ikon olmuş kişilerin tek renk ve genellikle aynı tarzda giyindiği farkedilebilir.Modern ve sanatsal bir moda akımı olan bu tarz, özellikle son zamanlarda giyim tarzının geçmişlere dönmesi sebebiyle oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır. Moda dünyasında da en fazla talebi 2013 yılından sonra görmeye başlamıştır. Günümüzde Pierre Cardin, Yves Saint Laurent, Hüseyin Çağlayan, Calvin Klein ve Donna Karan gibi tasarımcılar bu akıma yönelik kombinler üretmekte ve Angelina Jolie gibi starlar tarafından oldukça benimsenmiştir.

Minimalist moda akımını siz nasıl buluyorsunuz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html