Mide Kelepçesi Nedir?

2 dakika okuma süresi

Mide Kelepçesi Nedir?

Mide kelepçesine dair tüm merak ettiklerinize Daha İyi Yaşam'da yer vermeye çalıştık!

Şişmanlık ve obeziteye karşı uygulanan çeşitli cerrahi yöntemler var. Bunlardan bir tanesi de mide kelepçesi. Mide Kelepçesi Nedir sorusuna cevap olarak; yemek borusu ile midenin birleştiği bölgenin hemen altına, midenin etrafına bir bant yerleştirip mide hacminin küçültülmesi cevabını verebiliriz. Bu tarz cerrahi operasyonlar ile hızlı ve kalıcı bir şekilde kilo vermek mümkün.

Mide kelepçesi normalde olunması gereken kilodan 40 kilo daha fazla olan kişilerde önerilen yöntemler arasında. Bu yöntem sayesinde takribi 1 yıl gibi kısa bir sürede fazla kiloların % 50 si gider. Özellikle aşırı derecede kilolu olup diyetle hiçbir şekilde kilo veremeyenler için oldukça ideal yöntemler arasında bulunur.

mideMide Kelepçesi Nedir?

Boy kilo orantısı 40’ ın üzerinde olan kişilerde uygulanabilecek çözümler arasında bulunan cerrahi operasyonlardan biri. Bu yöntem sayesinde az miktarda gıda tüketerek kişinin kendisini tok hissetmesi hedeflenir. Operasyondan önce diyabet, kalp yetmezliği, uyku apnesi ve eklem rahatsızlığı gibi hastalıkların olup olmadığına bakılır.

Ayrıca bu operasyonun yapılabilmesi için diyet ve egzersizle hiçbir şekilde sonuç alınamamış olunması gerekir. Laparoskomik mide bandı yani mide kelepçesi bu anlamda en sık tercih edilen cerrahi operasyonlardan biri.

mide

Mide Kelepçesinin Avantajları Nelerdir?

Bu yöntem sayesinde en az seviyede travma oluşur. Yani mide ve bağırsaktan herhangi bir kesim işlemi söz konusu olmadığı için hastanede yatış süresi kısadır. Bu operasyonda 1 cm çapında 4-5 delik açımı yeterli olmakta. Böylece cerrahi müdahaleye bağlı olarak komplikasyon ve ölüm riski en az seviyede olur.

Ayrıca bu yöntem geri dönüşü olan bir uygulama. Bu operasyon sonrası kişiler her istediğini yemek yerine özellikle ilk günlerde su ve sıvı gıdalar ile beslenmeli ardından da sağlıklı beslenmeli.

Mide kelepçesi hakkında sizin merak ettikleriniz neler?

Glutensiz Beslenme Zayıflatır mı? Acaba diye merak ediyorsanız yazımızı okumalısınız!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html