MFÖ Harbiye'de Sevenleriyle Buluşuyor

1 dakika okuma süresi

MFÖ Harbiye'de Sevenleriyle Buluşuyor

Tüm zamanlara damgasını vuran birçok parçaya sahip MFÖ, 19 Haziran Pazar günü sahne alıyor.

Unutulmaz şarkıların yaratıcısı MFÖ, yeni konserini 19 Haziran Pazar akşamı Harbiye Cemil Topuzlu sahnesinde olacak.  Babalar Günü'ne denk gelen konsere babanız ile de gidebilirsiniz : )

MFÖ, Vodafone Red Harbiye Açıkhava Konserleri kapsamında hayranları ile buluşacak! Dillerimize dolanan şarkılarını hep birlikte söylemek için istiyorsanız acele edin. Biletleri biletix gişelerin ve www.biletix.com'dan da temin edebilirsiniz. 

Başarılı Türk pop, rock grubu MFÖ, Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur’dan oluşuyor. 1984'te grup ilk albümleri "Ele Güne Karşı"yı çıkardılar. Grubun isminin doğuş hikayesi; 1985 Eurovision Şarkı Yarışması'na dayanıyor. Diday Diday Day ile katıldıkları yarışmada 14'üncü olan MFÖ. Bu yarışmada sunucunun Mazhar–Fuat–Özkan'ı kısaltıp MFÖ demesi grubun bu kısaltmayı kullanmasına neden oldu.

Blue Jean dergisinin yaptığı en iyi 50 Türk rock şarkısı listesinde yer alan grup aynı dergi tarafından "Tüm Zamanların En İyi 5 Klasik Rock Albümülistesinde "Ele Güne Karşı Yapayalnız" ile 1 numara seçildi.

Grubun ayrılmasından sonra grup üyeleri ayrı ayrı müzikal çalışmalara başladılar. Tek başlarına yaptıkları albümlerine rağmen MFÖ konserlerini her sene birlikte verdiler.

"Yalnızlık Ömür Boyu", "Ele Güne Karşı", "Güllerin İçinden", "Benim Hala Umudum Var", "Bu Sabah Yağmur Var İstanbul’da", "Sarı Laleler", "Hep Yaşın 19" gibi tüm zamanlara damgasını vurmuş en sevilen şarkı'larından oluşan repertuvarlarıyla 3 ayrı jenerasyonu bir araya getiriyor.

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Kültür Sanat

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html