Metalik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

2 dakika okuma süresi

Metalik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Canlı ve çarpıcı bir metalik göz makyajının püf noktaları Daha İyi Yaşam'da!

Metalik renklerde yapılan göz makyajları oldukça popüler. İster altın, ister gümüş, ister bronz. Bu üç ana metalik renkle yapılan makyaj çok canlı ve çarpıcı duruyor! Bunun dışında lavanta, yeşil ve mavi metalik farlar da bu yaza damgasını vuracak gibi görünüyor.

Metalik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Metalik makyaj için ihtiyacınız olan malzemeler; altın, bronz ya da gümüş tonlarında far veya göz kalemi. Kullanacağınız far, metalik renkli toz ya da krem far olabilir. Krem farı uygulamak daha kolay olacaktır. Göz kalemi yerine eyeliner da kullanabilirsiniz. Yumuşak metalik renkler günlük makyaj için daha uygundur.

Daha İyi Yaşam, metalik göz makyajının tüyolarını sizler için sıralıyor!

Metalik göz makyajının daha kalıcı olmasını istiyorsanız, göz makyajı öncesinde, cildinize makyaj bazı sürebilirsiniz.

metalik

İlk olarak gözlerinizin başlangıç noktalarında beyaz bir ışıltı yaratın. Bu etkiyi beyaz göz kalemi ya da far ile sağlayabilirsiniz.

Metalik etkiyi yakalamak için göz farındaki tonları aşama aşama kullanın. Göz farı, göz bitişine doğru koyulaşarak, başlangıç ile arasında net bir ton farkı oluşturun.

Göz kalemi olarak metalik tonlarda bir kalem kullanabileceğiniz gibi siyah bir kalem de kullanabilirsiniz. Ya da eyeliner. Tercih sizin.

metalik

Daha çarpıcı bir görüntü için hem göz kapaklarınızı hem de gözaltlarınızı metalik renkli krem farla kaplayabilirsiniz.

Daha sade olmasını isteyenler ise, göz kapaklarına uyguladıkları gölgeli makyaj ardından, gözlerinin alt kısmına hafif simli, metalik etki bırakacak bir kalem çekebilirler.

Metalik tonlarda bir göz makyajı uyguluyorsanız, özellikle de bu makyaj gündüz kullanılacaksa, göz makyajı dışında abartıya kaçmayın. Siyah maskara, doğal renkli bir fondöten, hafif allık ve açık renk bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Göz rengine uygun seçenekler

Mavi gözlülere bir seçenek daha sunuyoruz! Mavi tonlarıyla gümüşü birleştirebilirsiniz. Özellikle, gece makyajında koyu mavi tonlarını tercih edebilirsiniz. Altın rengi de mavi gözü ön plana çıkartacaktır.

Ela ve kahverengi tonlarındaki gözler için ise bronz, mor, kahve karışımı daha uygun olacaktır.

Bronz Makyaj Nasıl Yapılır? Bizce bunu öğrenmelisiniz :)

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html