Metabolizmayı Hızlandıran Besinler!

1 dakika okuma süresi

Metabolizmayı Hızlandıran Besinler!

Hazımsızlıktan şikayetçi iseniz bu yazımız size göre! Daha İyi Yaşam'dan metabolizmayı hızlandıran besinler..

Fazla kilolarınızın sebebi yavaş metabolizma mı? Eğer cevabınız 'evet' ise metabolizmanızı en sağlıklı ve doğal bir şekilde hızlandırmaya var mısınız? Üstelik sadece sağlıklı beslenerek fazla kilolarınızdan kurtulabilir, çevrenizdekilerin "Sen zayıflamışsın!" lafını sıkça duyabilir, buna alışabilirsiniz! 

Daha İyi Yaşam sizler için derledi! Bu besinler hem dengeli beslenmenize hem de sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacak. İşte metabolizmayı hızlandıran o besinler!

1. Acı Biber : 

İştah açıcı olmasına rağmen yakıcı olarak bilinen bu besin kaynağı metabolizmanıza hem iyi gelecek hem de yardımcı olacak. Tokluk hissini uzattığı için kilo vermeniz kolaylaşacak.Yemeklerinizde pul biber, acı toz biber, sivri biber kullanarak gün boyu yaktığınız kalori miktarını arttırmanız mümkün. 

2. Zencefil :

Zencefil sadece metabolizmanıza değil tüm sistemlerinize ve organlarınıza iyi gelecek besindir. Yemekten sonra metabolizmanızı %20 oranında artırır. Zencefili sıvı, yağ, toz şeklinde, taze veya kurutulmuş olarak tüketebilirsiniz.

3. Yeşil Çay :

Yeşil çayda kafein bulunur ve bu sizin vücut sıcaklığınızı artırır aynı zamanda fenol içerir . Bir organik bileşik olan fenol bileşiği metabolizmayı düzenler. Taze yeşil çay demleyerek sıcak veya soğuk olarak içebilirsiniz. Stresli bir gününüzde sizi rahatlatacak aynı zamanda da metabolizmanızı hızlandırıp sağlıklı bir yaşam verecek.

4. Tarçın :

Kan şekerini düzenleyen bu besin açlığınızı dindirir. Yemeklerden sonra tüketilen tarçın tokluk hissini uzatır. Tarçın sindirilirken vücut sıcaklığı artar bu sayede metabolizmanız hızlanır. Ve gerçekten harika bir kokuya sahip. 

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Beslenme&Diyet 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html