Menopozu İleri Bir Tarihe Atın 

2 dakika okuma süresi

Menopozu İleri Bir Tarihe Atın 

Menopozu önlemenin yollarını biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam'ın önerileri ile menopozu ileri bir tarihe atın!

Kadınların korkulu rüyalarından biri de menopoz. Menopoz her ne kadar kaçınılmaz bir son olsa da ileri bir tarih ertelemek ise oldukça mümkün. Hem de ameliyatsız ve risksiz. Nasıl mı? Daha İyi Yaşam, sizler için derledi. 

menopoz

Menopozu Sürecini İleri Bir Tarihe Atmak İçin Ne Yapmalı?

Menopozu Geciktirin! 

Menopoz sürecinde vücuttaki kadınlık hormonu olarak tasvir edebileceğimiz östrojen miktarı oldukça azalır. Östrojen seviyesi azalma gösterdiğinde ise menopoz süreci başlamış olur. Östrojen seviyenizi yükseltip menopozu ertelemek için ise yüksek oranlı östrojene sahip yiyecekler yemeyi deneyin. Arpa ve çavdar, tavuk eti, keten tohumu, soya yoğurdu, susam, bezelye, çilek, şeftali adaçayı ve nohut gibi besinleri tüketerek östrojen seviyenize sahip çıkabilirsiniz. Böylelikle hem sağlıklı bir yaşama merhaba derken hem de menopoz döneminizi ileri bir tarihe atmanız oldukça mümkün. 

menopoz

Her Şeyin Başı: Spor 

Neredeyse her gün düzenli spor yapmanız konusunda sizi uyarıyoruz. Beden sağlığını kontrol altına alan düzenli egzersiz ile vücudunuzu gençleştirebilir ve sağlıklı hayata merhaba derken menopozu rafa kaldırabilirsiniz. Günde belli vakitlerinizi yürümeye, yüzmeye ya da spor salonuna ayırarak hem toksin atabilir hem sağlığa kavuşabilir hem de menopozu geciktirebilirsiniz. Yapmanız gereken yalnızca karar vermek. Hadi! 

menopoz

Antioksidanlara Merhaba  

Hem östrojen içeren hem de toksin atmanıza yarar gösteren bazı besinler var. Menopoz sürenizi geciktiren bu antioksidan özelliğe sahip yiyecekler ile toksin atmanızda kolaylaşacak. Peki bunlar hangi besinler derseniz de işte cevabı: Maydanoz, çilek, zeytinyağı ve brokoli. Bakın aslında hiç zoe değilmiş! 

menopoz

Sigarayı Unutun 

Sigara yüksek oranda toksin içermesi sebebi ile kan dolaşımını zayıflatır kalp-damar hastalıklarını tetiklediği gibi erken menopozu da beraberinde getirebilir. Sigara tüketmek rahim ve yumurtalık bölgelerinizde kan akışını zayıflatacağı için adetin kesilmesine sebep olabilir. Kesilen adet ise menopozu beraberinde getirecek ve sizinle tanıştıracaktır. 

 

Menopoz sürecinden önce (gireceğinizi hissettiğiniz ya da düşündüğünüzde) bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşerek menopoz sürecinde ne yapmanız gerektiğini öğrenebilir ve menopoza girme yaşınızı ileriye atmak için neler yapmanız gerektiğini detaylı olarak öğrenebilirsiniz. 

Erken Menopoz Nedir?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html