Menopoz Döneminde Uyku Sorunu Nasıl Çözülür?

1 dakika okuma süresi

Menopoz Döneminde Uyku Sorunu Nasıl Çözülür?

Menopoz döneminde uykusuzluk sorunu ile nasıl baş edilir biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

Menopoz süreci ile hormonların değişime uğradığını hepimiz biliyoruz. Peki menopoz sürecinde uykusuzluk sorunu ile nasıl baş edeceğinizi? Yatk başucunuza soğuk su koymak ya da alnınıza soğuk bir bez yerleştirmeyi bir kenara bırakın ve Daha İyi Yaşam'ın sizler için derlediği önerilere göz atın.

Menopoz Döneminde Uyku Sorunu Nasıl Çözülür?

Sessiz ve Karanlık Oda

Karanlık oda da uyumak her zaman için daha kolaydır. Menopoz sürecindeki kadınlar, uykuya dalma sorunu yaşadıkları için karanlık ve sessiz bir oda seçmek uyku sorununu yenmeleri için önemli bir adımdır.

menopoz

Hormon Tedavisi

Hormon Replasman Tedavisi (HRT) menopoz ile ilgili  bir çok sorunun çözümünde kullanılıyor. Uyku sorununda da. Uyku bozuklukları, sıcak basma, vajinal kuruluk ve idrar kaçırma gibi bir çok menopoz sorununu hormon tedavisi ile önleyebilirsiniz.

Yatak Seçimi

Menopoz döneminde yatak seçimi yaparken yazın serin tutan yatakları tercih etmenizde yarar var. Böylelikle soğuk kış günlerinde terleyen kadınlar için iyi bir çözüm önerisi olacaktır.

menopoz

Alkol ve Sigara

Menopoz sürecinde alkol ve sigara alışkanlıklarınızı terkederek uyku sorununuzu aşabilir ve verimli uykuya kavuşabilirsiniz.

Serin Oda

Odanızı olduğunca serin tutarak uyumadan önce uyku veriminizi arttırabilirsiniz. Uyumadan önce serin bir oda tercih etmek uykunuzun verimini arttıracaktır.

menopoz

Menopoz sürecinde gerçekleşen belirtileri kendinizde gözlemliyorsanız bir uzmana danışmanızda yarar var. Bu önerilerin yanı sıra doğal yöntemler ile de menopoz dönemindeki uyku sorununu çözebileceğinizi biliyor muydunuz?

Menopoz Nedir? Bu Dönemde Hamile Kalınabilir mi?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html