Menopoz Döneminde Hamile Kalınır mı?

1 dakika okuma süresi

Menopoz Döneminde Hamile Kalınır mı?

En çok sorulan sorulardan biri olan “menopoz döneminde hamile kalınır mı?” Sorusunu Daha İyi Yaşam olarak araştırdık ve yazdık!

Menopoz ve hamilelik! Daha İyi Yaşam  olarak bugün sizler için bu konuyu derledik. Eminiz çoğu kadının merak ettiği en önemli sorulardan biri. Peki ya menopoz döneminde hamile kalmak mümkün mü? Yazımızdan detayları inceleyelim.

Menopoz Döneminde Hamile Kalmak Mümkün mü?

Uzmanların bu konuda yaptıkları açıklamaya göre menopoz döneminde adet görme ortadan kalktığı için yumurtalıklar da işlevini yitiriyor. Bunun sonucunda ise menopoz döneminde olan bir kadının hamile kalması mümkün olmuyor. Çünkü menopoz dönemine giren kadının yumurtalık hücreleri kalmıyor.

Adet düzensizliği yaşayan kadınlar menopoza girdiklerini düşünebilirler ve korunmazsa hamile kalabilirler. Çünkü kadının yaşamış olduğu adet düzensizliği menopozdan olmayabilir. Yani kafadaki menopoz düşüncesiyle cinsel anlamda herhangi bir korunma yöntemine gidilmeden birliktelik yaşanıyorsa hamile kalma ihtimali de yüksek oluyor.

menopoz

Menopoz dönemine girmiş kadının 12 ay boyunca kesintisiz bir şekilde adet görmemesi gerekir. Bunun da kesin cevabını kadın doğum uzmanları verebilir.

Menopoz döneminde hamile kalınır mı sorusunu genel olarak değerlendirdiğimizde kadının yaşı kaç olursa olsun adet gören bir kadının yumurtalık fonksiyonları devam ediyor demektir. Menopoz süreci bir anda girilen bir süreç olmadığı için de adet düzensizliği yaşayıp yine adet görülmeye devam edilebilir. Yani bu süreçte düzensiz adet yaşıyorum diye düşünüp cinsel korunma olmazsa hamile kalınabilir.

Tam anlamıyla menopoza girmiş bir kadının hamile kalamayacağının kesin olduğu zaman son 1 yıldır adet görmemiş olduğu zaman. Ancak böyle bir süreçten geçmiş bir kadının hamile kalması mümkün görünmüyor.

Menopoz Döneminde Hamile Kalınır mı?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html