Mart Ayında Yapılacak 3 Güzel Aktivite

2 dakika okuma süresi

Mart Ayında Yapılacak 3 Güzel Aktivite

Kış aylarından sıyrılıp bahar aylarına kapılarını aralayan şu günlerde Mart ayında yapılacak 3 güzel aktiviteyle tazelenmeye ne dersiniz?

Her ne kadar Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır sözü meşhur olsa da kış aylarının kasvetli havasını yavaştan geride bırakıyoruz. 19-20 Şubat tarihlerinde havaya, 26-27 Şubat tarihinde suya, 5-6 Mart tarihinde ise toprağa düşen cemrelerle birlikte baharın uyanışına artık tanıklık edeceğiz.

O nedenle Mart ayı doğanın kendini yenilemesi ve bunların bizlere yansıması açısından önemi oldukça büyük. Tam anlamıyla bahar kapınıza dayanmadan bahar aylarına ve ardından gelen yaz aylarına şimdiden hazırlık yapmak hiç te fena olmaz!

Mart Ayında Yapılacak 3 Güzel Aktivite

Doğanın uyanışına Mart ayında yapılacak 3 aktiviteyle eşlik edebilirsiniz. Kış yorgunluğunu üzerinizden atmak için sizler için derlediğimiz bu 3 aktivite hem ruhunuza hem de bedeninize iyi gelecek! O halde başlayalım..

Bahar Alışverişi

Hazır kalın kıyafetleri gardıroplarımızdan ufaktan kaldırmaya başlamışken alışveriş yapmak güzel olur diye düşünüyoruz. Baharı simgeleyen renkleri üzerinizde taşımak yaşam enerjinizi arttırabilir. İlkbahar mevsimiyle birlikte bir yenilenme hissi olur bunu faaliyete geçirmenin tam zamanı. Bahar deyince aklımıza ilk gelen kıyafetler arasında pastel tonlar, trençkotlar ve olmazsa olmaz açık renk pantolonlar. Şimdiden heyecanlandık değil mi? :) Haydi bakalım Mart ayında yapılacak en güzel aktivitelerden biri olan alışveriş etkinliğine siz de katılın!

Bahar Sporu

Kış aylarında malum çok fazla spor yapılamıyor. Vücut ise olabildiğince hareketliliğe ihtiyat duyuyor. Havanın yavaş yavaş ısınmaya başladığı işte bu aylarda spor yapmaya başlamanın tam zamanı!  Böylece hem vücudunuzun hamlığını atacak hem de yaza fit bir vücutla giriş yapacaksınız.

Bahar Gezisi

Sadece kış aylarında ya da yaz aylarında gezilecek diye bir şey yok. Bahar aylarında da gidilebilecek çok güzel yerler var. Öneri mi istiyorsunuz hemen birkaç yer söyleyelim.. 

Mart ayında yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri de gezmek olur sanırım ne dersiniz?

Bahar gezisi için kısa bir kaçamak düşünenler ya da bol vakti olanlar için İzmir’i önerebiliriz. Ünlü Saat Kulesi’ni, Kadife Kale’yi, Meryem Ana Evi’ni, Kültürpark’ı, Efes-Bergama Antik Kentleri’ni dahil eden bir gezi organizasyonu sizi kış aylarının yoğun ve yorgun yapısından çıkaracak.

Bir diğer önerimiz ise Çanakkale. Gelibolu, Truva, Assos, Adatepe Behramkale, Bozcaada, Zeus Altarı ve Tahta Kuşlar eşliğinde bir bahar turu bizce fena olmaz!

Mart ayında yapılacak en güzel aktivite yazımız bu kadar! Sizin eklemek istedikleriniz var mı? :)

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
muhammet
muhammet - 19/04/2017 12:57
evet spor şart
bekir
bekir - 15/03/2017 22:53
sağlıklı yaşam için spor yapmak şart
bekir
Test - 19/04/2017 13:52
Haklısınız
bekir
muhammet us - 19/04/2017 12:58
evet bekir bey haklısınız.
bekir
bekir - 15/03/2017 22:53
sağlıklı yaşam için spor yapmak şart
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html