Market Alışverişlerinde Dikkat!

1 dakika okuma süresi

Market Alışverişlerinde Dikkat!

Market alışverişlerinde "evdeki hesabın çarşıya uymadığı" durumlar görülebilir. Bunu yaşamamak için dikkat edilmesi gereken şeyler var.. İşte onlar..

Market alışverişlerinde "evdeki hesabın çarşıya uymadığı" durumlar görülebilir. Sadece ihtiyacınız olanı alıp eve döndüğünüzü sanıyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Alışveriş yaparken bilmeniz gereken püf noktalar var ki bilinçli tüketici kategorisinde olabilin. İşte o detaylar;

 1. Markete ilk giriş bölgesi müşterinin ‘gazını alma’ amacı taşıyor. Markete sağlayacağınız asıl kazanç ilerideki bölümlerde yer alıyor. Bu yüzden giriş bölümleri promosyonlar için daha uygun görülüyor.
 2. Bir sonraki alan ise ‘huzur bölgesi’. Burada özellikle kitap, dergi, DVD gibi durup bakacağınız, inceleyeceğiniz dışarıyı ve telaşı unutacağınız bir alan var. Sonrasında daha sakin bir alışveriş moduna girebiliyorsunuz.
 3. Sonra karşınızda sebze ve meyve reyonu! İnsanın en temel ihtiyacı olan ‘karın doyurma’ olayı çözüldükten sonra devamındaki abur cubur ya da gereksiz şeyleri satın almak insanları pek düşündürmüyor.
 4. Süt, yumurta gibi taze ve günlük tüketilen ürünlerin son bölümde yer alması elbetteki tesadüf değildir. İlla ki alınması gereken bu temel besin maddelerini alana kadar alacağınızı almışsınızdır bile!
 5. Market içinde ekmek, kuru pasta, yaş pasta yapan ve satan fırınların hedefleri etrafa saldığı kokularla insanların acıkmasını sağlamaktır. Bu ürünlerin büyük bir kısmı önceden yapılıp sonra ısıtılan ürünler olsa da görsel ve kokusal etkileri yabana atılır cinsten değildir. Bu taze ürün görünümlü fırınların etrafında genellikle kasap, şarküteri ve hazır dondurulmuş  ürünler yer alır. Böylece kafamızdaki taze ve dondurulmuş kavramı silinir. Böylece her iki reyondan da alışveriş yapma ihtimalimiz artış gösterir.

   

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html