Makyajla 10 Yaş Genç Gözükün!

2 dakika okuma süresi

Makyajla 10 Yaş Genç Gözükün!

Makyaj yaparak genç gözükmek mümkün! Nasıl mı? Daha İyi Yaşam'da!

"Yaşınızı hiç göstermiyorsunuz" iltifatından kim hoşlanmaz ki : ) Hepimiz olduğumuzun yaştan daha genç gözükmek isteriz! Bunun bir yolu da makyaj yapmak. Makyaj yaparak genç gözükmenin püf noktalarını sizler için derledik. Makyaj yaparak genç gözükmenin formülü doğru malzemeleri doğru şekilde kullanmaktan geçiyor.

Daha İyi Yaşam, makyaj yaparak genç gözükmenin 7 altın kuralını sizler için sıraladı!

Fondöten seçimi

Kullandığınız fondöten en çok dikkat etmeniz gereken malzemeniz. Çünkü ne kadar kalın malzeme kullanırsanız o kadar yaşınızı büyük gösterirsiniz. İnce örtücü bir fondöten kullanmalısınız. Fondöten yarı yağlı olursa cildinizi parlak göstereceği için daha avantajlı bir duruma geçebilirsiniz. Likit fondötenler cildinizde kalınlık yapmaz. Yarı yağlı likit bir fondöteni cildinize uyguladıktan sonra üzerine pudra kullanmayın, cildiniz biraz parlak kalsın.

Göz çevresi

Göz çevrenize de likit bir aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Bu aydınlık göz çevresi mutlaka cildinizle uyum sağlamalı. Cilt renginizden en fazla iki ton farklılık gösterirse daha doğal duracaktır.

Allık

Mümkünse allık olarak krem bir allık kullanın. Kullanımı biraz zor gelebilir ama bir iki kullanımdan sonra rahatça kullanabileceğiniz bir malzeme ve kendi yanaklarınızın pembesiymiş gibi çok doğal duracağından emin olabilirsiniz.

Göz makyajı

Fondöten ve krem allık uygulamasından sonra gözlerinize, tabii ki göz şeklimize göre ince ya da kalın eyeliner çekebilirsiniz. Far kullanmadan çekeceğiniz bu eyeliner, gözünüzü daha canlı ve dinç gösterecektir. (İnce eyeliner her zaman tercihimdir, çünkü daha doğal durur.

T bölgesi

Far uygulamayacaksanız gözünüzün altına uyguladığınız aydınlatıcıyı göz üzerinizde de kullanabilirsiniz. Alın ortası-burun üzeri ve yanaklarda aydınlatıcıyı çok fazla abartmadan kullanırsanız "T" bölgenizi aydınlatarak cildimize ayrı bir enerji katabilirsiniz.

Dudaklar

Son olarak dudaklarda koyu renk rujlar her zaman yaşınızı olduğundan daha büyük gösterecektir. Bu yüzden daha doğal duracak olan dudak rengi kalemler ile dudaklarınızı renklendirip üzerine renksiz bir parlatıcı ile ışıltı verirseniz, dudaklarınızda da yüzünüzde yakaladığınız enerjiyi yakalayabilirsiniz.

Saçlar

Unutmadan saçlarınızı da işin içine katalım. Eğer toplu saç kullanmayı seviyorsanız sağ ve sol kulak arkalarından küçük bir saç tutamını arkaya doğru gererek, geri kalan saçın içinden geçirerek topladığınızda, göz çevreniz biraz gerilecek ve kırışıklarınız varsa yok olacaktır. İşte tam da bu püf noktaları, sizi 10 yaş daha geç gösterecek makyaj tüyolarıydı. Şimdi haydi uygulamaya!

Edtörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Güzellik Ve Moda

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html