Makyajı Pişirme Tekniği (Baking/Cooking)

2 dakika okuma süresi

Makyajı Pişirme Tekniği (Baking/Cooking)

2016 trend makyaj tekniklerinden biri olan; baking/cooking (makyajı pişirme tekniği) yüzümüzdeki makyajı sabit tutmayı vaat ediyor!

Özellikle yaz aylarında yüzümüzdeki fondöteni ne kadar sabitlersek sabitleyelim sıcak havalardan dolayı yüzümüzden akıp gidiyor ve makyajımızdan geride ciltte dalgalı bir görünüm bırakıyor. Peki bunun olmasını nasıl engelleyebiliriz?

2016 trend makyaj tekniklerinden biri olan ve birçok ünlü tarafından tercih edilen baking/cooking (makyajı pişirme tekniği)  bu sorunu ortadan tamamen kaldırmayı bizlere vaat ediyor!

Baking veya cooking olarak adlandırılan makyajı pişirme tekniği, aslında makyajın vücut ısımızla bütünleşmesi demek. Kendi vücut ısımız ve cildimizdeki yağ makyajımızın rengini ve yapısını değiştirir.

Pişirme işlemi işte tam olarak bu noktada bize yardımcı oluyor, çünkü o bekletme sırasında makyaj cilde daha iyi oturuyor, pudra fazla yağı emiyor, daha kadife ve sağlıklı bir görüntü elde ediyor ve uzun süre kalıcı bir pürüzsüzlük yakalamış oluyoruz. 

Daha çok özel günlerde kullanılan makyajı pişirme tekniğini kesinlikle denemelisiniz! Bu teknikte dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sıkıştırılmış pudra yerine toz pudra kullanmak! 

Şöyle ki; makyajı pişirme tekniğinin adımlarını sizlere Daha İyi Yaşam olarak sıralıyoruz!

  • İlk olarak göz kenarlarınızı bir krem yardımıyla nemlendirin. Böylece göz çevrenizdeki ince çizgi ve kırışıklıklarınızın görünümünü en aza indirmiş olursunuz.
  • Daha sonra gözlerinizin altına kapatıcı uygulayın. Kapatıcı ve kontürleme uygulamalarınızı yaptıktan sonra sıra geldi asıl adıma!

  • Kapatıcı uyguladığınız alana bol bol toz pudra koyun. Unutmayın bu makyaj uygulaması için pudrayı oldukça bol bir şekilde kullanmalısınız. Köşeli sünger bu adımda size yardımcı olacaktır. Pudrayı 5-10 dakika kadar bekletin ve son olarak bir fırça yardımıyla fazla pudrayı atın ve makyajı yüzünüze tam olarak oturtun.

Ve evet, bu işlemden sonra siz de artık pürüzsüz, porselen gibi bir cilde sahipsiniz!

Peki biz bu işlem için sizlere ygun fiyatlı hangi markaları öneriyoruz? Bu yöntemi yapmak için özellikle aşırı pahalı ürünlere sahip olmanıza tabii ki gerek yok. Biz sizin için bu makyajın vazgeçilmez ikililerini hazırladık! İşte o muhteşem ikililer;

Flormar Loose Pudra (25 TL) & Loreal True Match Kapatıcı (25-30 TL)

Gosh Prime’n Set Pudra (35 TL) & Maybelline Affinitone Kapatıcı (20 TL)

50-55 TL civarında para harcayarak sizde Kim Kardashian'ın kullandığı bu tekniği uygulayarak pürüzsüz, porselen makyaj ve istediğiniz cilde kavuşabilirsiniz. Ne diyorsunuz hanımlar deniyor muyuz? 

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Güzellik & Moda

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html