Makyajda Pürüzsüz Gölgelendirme

2 dakika okuma süresi

Makyajda Pürüzsüz Gölgelendirme

Sevgili okurlarım en son aydınlatmaları görmüştük. Şimdi de gölgelendirmeleri görelim..

Bu iş için gerekli üç tür malzeme önereceğim. Bunların içinden birini seçerek işleme başlayabiliriz.

1) Bronz ve kızıla kaçmayan koyu renk fondöten

2) Bronz ve kızıla kaçmayan krem şeklinde pat

3) Bronz ve kızıla kaçmayan khol veya kalem

Elde edilmesi en kolay malzeme olan kalemi tercih edebilirsiniz. Bu malzemeyi kullanırken kullandığınız fondötenden çok az bir miktar elinize alın, gölge gereken yere kalemi küçük noktalar halinde koyup, parmak ucunuza aldığınız fondötenle yerleştirin.

Öncelikle gölgelenmesi gereken yerler için aynada yüzünüzü inceleyin. Geniş bir burun için şekilde gördüğünüz gibi kullanabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kullanacağınız gölge rengi en çok yüzünüzdeki fondötenin tonundan iki ton koyu, göze çok batmasını engelleyecek ve leke gibi durmayacak şekilde olmalıdır.

Bu işlemleri yaparken bazı girintiler hafif eğrilikler olabilir, siz bunları dümdüz olarak değerlendirin o hataları yok sayın.

Bu işlemi yaparken gün ışığında olduğunuz zaman görünmemesi için çok daha hafif yapmalısınız.

Elmacık kemiklerini göstermek

Bu işlem için aydınlatma ile ilgili ilk bölümde elmacık kemiğinin en üst tepe kısmına koyduğunuz aydınlığı hatırlayın ve insan yüzündeki bu en güzel kemik nasıl gölgelenmeli ona bir bakalım.

Bütün kozmetik firmaları bu işlem için hazır malzemeler üretmişlerdir ve belki şu anda makyaj çantanızda bile bu işi toptan çözecek sizin için hazırlanmış bir malzeme vardır. Allık diye size satılan üç farklı rengi (Kemik İki tonun rengi, pembe vs, kahve tonu) içeren ürünler gibi. Belki bu ürünü size satan noktası kişinin anlatmayı unuttuğu ve kullanırken yanlışlıkla bir tek rengini Gölge kullandığınız bir kutudur bu.

İşte malzemeleri bu şekilde çözümleyebilirsiniz veya elinizdeki aydınlık ve gölge (allık renkleri) (gölge tonu) malzemelerinle de aynı neticeyi alabilirsiniz.

Önemli not:

Eğer bu işlemi fondöten üzerine kalem, pat veya koyu renk ile yapıyorsanız toz allık sürmeden önce yüzü tam transparan toz bir pudra ile fiske etmelisiniz. Allık yerini boş bırakıp pudradan sonra tatbik edin. Eğer üçlü allık setiniz varsa onu gene pudradan sonra kullanmanız daha doğru olur.

Çene kemiği ile ilgili sorunlar

Eğer çene kemiği kulak altından başlayarak devam eden başlangıç noktasında çıkıntılı ise ve yüze armut gibi bir görüntü veriyorsa şekil 5 de görüldüğü gibi çıkıntılı olan bölümü gölgeleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Eğer çene kemiğinde çıkıntı yoksa ve kaslarda da gevşeme yok ise çene boyunca çok hafif bir gölgelendirme yapabilirsiniz. Bu yüze derinlik verir. Özellikle uzun bir yüz ise bu gölge sayesinde yüz daha oval görünür.

Bu işlemlerin bitiminde tam transparan toz pudrayı ihmal etmeyin.

Sevgilerimle güzelliklerle kalın.

Makyaj Uzmanı Oya Tolga

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html