Makyajda Doğru Renklendirme

2 dakika okuma süresi

Makyajda Doğru Renklendirme

Daha evvel ki yazılarımızda makyajda ışık ve gölge tekniği ile yüzü anatomik olarak ortaya çıkardık..

Bu heykel gibi işlediğiniz güzelliği hayata geçirmek, doğallığını yaşanırlığını ortaya koymak ancak renklendirme ile olur.

Açık renklerin kemikleri ortaya çıkardığı ve koyu renklerin geri plana çektiği gibi kırmızı sıralamasındaki renklerin de farklı bir amacı vardır. Şöyle ki; Uygulandıkları bölgeye sadece renk vermekle kalmaz cilde ve kemik yapısına yumuşaklık ve kavis verir.Ben bazen mat bazen de çok hafif parlaklık veren tonları yerine göre tercih ederim.
Özellikle yanakta parlak tonları elmacık kemiği çıkıntısını daha bariz gösterdiği için gerek gördüğüm zaman kullanırım.

Genel de likit veya krem şeklinde ki malzemeler favori malzemelerimdir. Bu malzemeler fondöten ile iyi uyum sağlayacağı için ve daha doğal görüneceğinden size de pudralama
işleminden önce baz aşamasında kullanmanızı tavsiye ederim.

Makyaj sanatı hayal gücünün en çok kullanılması gereken sanat alanlarından biridir.Tıpkı resim yapan ressamlar gibi. .

Örneğin spor yapmış bir insan yüzü veya hareketli küçük bir çocuğun yüzünü düşündüğünüz zaman cilt altındaki kann dolaşımı ve bu görüntüdeki sağlığı, parlaklığı, doğal güzelliği, şeffaf, porselen görüntüyü algılayarak ve hissederek aynen yüze taşımalısınız.

Kırmızı tonu yüzde yerleştirme bölgeleri,genellikle yanaklarda, ışıkla gölgenin arasında kalan alandadır.

Alında, kaş bitiminden sonra şakaklara doğru hafif bir renklendirme de yapılabilir ve çenede de varla yok arası çok hafif bir renklendirme gerekebilir. Ayrıca aynaya baktığınız zaman yapmanız gereken tonlamaları sizde kolayca görüp uygulayabilirsiniz.

En önemli nokta renkleri yerleştirirken incelterek hafifletilmiş, homojen olarak kullanmanızdır zira bu husus net bir makyajın anahtarıdır. Uygulama tekniği olarak da parmağınız ile dokunup pres yapmayı, ışıkla gölge arasındaki geçişlerde hiçbir çizgi bırakmadan yerleştirmeyi başarmalısınız ve FİNAL PUDRA. ..


FİNAL PUDRA...

Genellikle hanımlar pudra kullanmaktan çekinirler. Oysa pudra kullanılmazsa makyaj ciltten çok çabuk yok olur, üstelik bu yok olma esnasında özenle koyduğunuz allık gölge ışık birbirine karışır ve bulamaç olur. Makyajda netlik bozulur o, olması gereken güzel porselen yüz bir anda çamur olur.

Pudra konusunda dikkat edilmesi gereken doğru malzeme seçimidir. Kullanacağınız pudra çok ince toz halinde ve tam transparan, renksiz yani su rengi olmalıdır. Çünkü yaptığınız ışık, gölge ve renklendirrnenin görüntüsünün aynen korunması, tonu bozulmadan sadece sabitlenmesi ve matlaştınlması pudranın bu özelliklerine bağlıdır.

Pudrayı çok hafif az miktarda kullanmanız gerekir, tercihen samur bir fırça ile veya yumuşak bir ponpon ile cilde uygulamalısınız. Eğer cilt yağlı ise parlama riski olan "T" bölgesi dediğimiz alın burun ve alt dudak bitiminde çeneye kadar olan ters üçgen bölgeye bir kez daha pudra geçebilirsiniz.

Sevgilerimle güzelliklerle kalın.

Makyaj Uzmanı Oya Tolga

Oya Tolga'nın Diğer Yazıları İçin Tıkla

Oya Tolga ile Söyleşi

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html