Makyaj Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Tüyo

2 dakika okuma süresi

Makyaj Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Tüyo

Makyaj yaparken bu tüyolara dikkat edin makyajınızı kusursuz bir hale getirin! Daha İyi Yaşam, sizler için derledi.

Makyaj yaparken kimi zaman yanlış renkler seçiyoruz kimi zaman ise yanlış uygulamalarda. Peki makyaj yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Daha İyi Yaşam’ın sizler için derlediği bu 6 tüyo ile makyaj hatalarına son verin.

6 Makyaj Tüyosu

makyaj

Göz Altı Morluklarına Çözüm

Tüm makyaj malzemelerini birbiri yerine kullanarak iyi sonuç elde edemeyebilirsiniz ancak şimdi ki makyaj tüyosu tüm gününüzü kurtaracak cinsten. Şeftali tonlarındaki rujunuzu göz altı morlukları ve halkaları olan çevreye sürerek yayın. Rujun üstüne kapatıcı uyguladığınız takdir de tüm göz altı sorunlarının üstesinden gelmiş olacaksınız.

makyaj

Göz Kalemi Seçimi

Makyajınızı bitirmeye yakın göz kalemi seçimine sıra geldiğinde gözlerinizi daha büyük ve daha hoş gösteren o göz kalemini ararken aklınıza bu makyaj tüyosu gelmeli. Göz kalemi seçerken kendi ten renginize uygun bir kalem seçin ve gözlerinizin hem daha büyük hem de daha dikkat çekici olmasını sağlayın.

makyaj

Göz Makyajında Renk Seçimi

Göz makyajınızı yaparken ten rengi kriterinizi göz önünde bulundurun. Eğer ten renginiz buğdaysa veya esmere yakınsa bronz, mavi, bakır ve yeşil tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu tonlardaki makyaj ile göz renginizi vurgulayabilirsiniz.

makyaj

Ruj Defteri Kapanıyor

Aldığınız ruj dudağınıza uyguladığınızda istediğini sonucu vermedi mi? Bu sebeple makyaj yapmaya küsecek değilsiniz. Dudak renginizinden kaynaklanan bu sorunu çözmek için kapatıcınızdan bir mercimek tanesi kadar alarak dudaklarınıza uygulayın. Dudak renginizi yakaladıktan sonra rujunuzu sürüp makyajınıza yapmanız sizi bir makyaj hatasından kurtaracaktır.

makyaj

Makyajda “Primer” Dönemi

Primer yani makyaj bazı karma ve yağlı ciltler için oldukça yararlı. Neden mi? T bölgesini daha fazla parlayan karma ve yağlı cilt sahipleri ten makyajına başlamadan önce makyaj bazı kullanarak gözeneklerinin görünmesini engelleyebilir ve parlaklığı dendeleyebilirler.

makyaj

Aydınlatıcılarda Gold Detaylar

Esmer tenli kadınlar için vereceğimiz bu makyaj tüyosu son dönemlerin en trend makyajlarından biri. Esmer tenli kadınların gold renklerde aydınlatıcı kullanmaları hem ciltlerini daha güzel gösteriyor hem de makyaj yokmuş gibi izlenimi yaratıyor.Son dönemlerin en trend makyaj tipi olan belli olmayan makyaj stilini denemeye ne dersiniz?

 

Sizin bizler ile paylaşmak istediği makyaj tüyoları var mı? Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz :)

Editörün Seçimi: Bensu Soral’dan Yaz Makyajı Sırları

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html