Makyaj rengin hangisi?

2 dakika okuma süresi

Makyaj rengin hangisi?

Yüzünüzün,gözlerinizin güzelliğini tamamen ortaya çıkarak o rengi keşfedin! Nasıl mı? Buyurun ayrıntılara:

Saç renginiz, göz renginiz ve tabi ki cildiniz seçeceğiniz rengi belirlemede ki en önemli unsurlar! Dolayısıyla teninlize uyumlu bir renk sizi çok daha kusursuz güzellikte gösterebilir! Daha İyi Yaşam olarak bizler de size uygun makyaj rengini hep birlikte belirlemek, güzelliğin püf noktaları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanız için bu konuya değiniyoruz :)

Seçilen renklerle yüzünüzdeki kusurları kapatabilir ya da öne çıkarmak istediğiniz hatları belirginleştirebilirsiniz... 

  1. İlk adım ten rengine uygun ten makyajı seçmek! Teninizle uyumlu bir fondöten ya da pudra kullanmak hem daha natural hem de daha kusursuz bir cilt görünümü sunacaktır.
  2. Geçelim göz makyajına, göz makyajı yapılırken en çok düşülen hata gözlerle aynı renk far ya da kalem kullanmaktır. Bilinenin aksine göz renginizle aynı renk far ya da kalem kullanmak gözlerinizin şeklini ve güzelliğini ortaya çıkarmak yerine silikleştirir... Asıl yapmanız gereken göz renginizle kontrast oluşturacak renkler belirlemektir.
  3. Bir diğer önemli adım yaptığınız makyaj gece için mi gündüz için mi sorusu... Eğer gündüz makyajı yapıyorsanız özellikle doğal ve pastel tonlar kullanmaya özen gösterin. Gece makyajında daha abartılı ya da simli vs. makyaj malzemeleri tercih etmenizde bir sakınca yok!

Hangi göze hangi renk?

Kahverengi gözler özellikle yeşil tonlarını tercih etmeliler...

Siyah gözler ise, şampanya,bakır gibi renklerle gözlerini daha da ortaya çıkarabilirler.

Mavi gözler için önerimiz;kahve tonlarını öneriyoruz.

Yeşil gözlü güzeller ise, mürdüm ya da pembe tonları ile gözlerinin güzelliğini belirginleştirmeli.

Ne zaman ne renk ruj?

Bu konuda çok basit bir önerimiz var. Her zaman karmaşık ya da farklı olması güzel demek değildir değil mi? Gündüzleri daha çok açık renkler, parlatıcılar kullanırken gece makyajlarınızda bordo ve tonlarını çekinmeden kullanabilirsiniz...

Her daim koyu renk ruj kullanmayı sevenler için bir bonus! Dudaklarınızı ön plana çıkardığınız an göz makyajınızı yok denecek kadar az yapmalısınız!

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Güzellik 

 

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html