Maden Suyu İle Saç Bakımı Yapılır mı?

1 dakika okuma süresi

Maden Suyu İle Saç Bakımı Yapılır mı?

Maden suyu ile saç bakımına ne dersiniz? Öce maden suyunun saçlara faydalarını öğrenin sonra da hemen uygulayabilirsiniz!

Maden Suyu İle Saç Bakımı Yapılır mı?

Mineral eksikliği, saç dökülmesi probleminin sebeplerinden bir tanesidir. Bu mineral eksikliğini giderebilmek için saçlarınıza sodayla bakım yapmak ise bu soruna bir çözüm olabiliyor. Saç boyaları, havuz suyu, kirli hava ve güneş gibi etkenler zamanla saçları cansızlaştırmakta ve bu yüzden sağlıksız bir yapıya bürünmesine sebebiyet vermektedir. Bu bakımdan düşünüldüğünde yıpranmış olan saçlarınıza maden suyu ile bakımın oldukça faydaları olacaktır ama bu yöntemin saçların uzamasına bir etkisi yoktur. Bu yöntemle saç uçlarını ve saç diplerinize kadar besin verebilen maden suyu, saçlarınızı güçlendirmektedir.

Maden Suyunun Saçlara Faydası Var mıdır?

Başta sindirim olmak üzere birçok sağlık sorununa çözüm olabilen maden suyunun saça oldukça büyük faydaları vardır. Saç ile ilgili en temel faydasını saç derisine sağladığı besinlerden dolayıdır. Kullanılan maden suyu kafanızdaki derisinin pH oranını dengeleyerek bir etki ortamı oluşturmaktadır. Kullanılan bu yöntem ile birlikte kafa derinizde ki nem oranınız oldukça artmaktadır ve bu sayede kepek sorunları da büyük ölçüde azalmakta, böylece daha hacimli ve daha parlak saçlara sahip olabilmektesiniz.

maden suyu

Maden Suyu Uygulaması Nasıl Yapılır?

İçerisindeki sodyum bikarbonat ile birlikte maden suyu, adeta bir güzellik iksiri. Çoğu güzellik sorununda yardımcınız olan maden suyu uygulandığında, saçların canlı kalmasını sağlıyor. Maden suyu uygulamalarında, bu işlemler duş sonrası yapılmaktadır. Duştan çıktıktan sonra kurutmadan, ıslak saça uygulanması gereken maden suyu, saç derisine masaj ile birlikte 3 -5 dakika uygulanmalı ve öylece beklenmelidir.

Bu uygulama yapılıp, yeteri kadar beklendikten sonra saç iyice durulanmalıdır. Her duştan sonra tekrarlanması gereken bu işlemler, kepek sorunlarının önüne geçmekle beraber saça oldukça canlı, sağlıklı ve hacimli bir görünüm kazandırmaktadır.

Maden suyu ile saç bakımı yaptınız mı?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 5
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html