Levent Kırca'yı Kaybettik!

1 dakika okuma süresi

Levent Kırca'yı Kaybettik!

"Olacak O Kadar" adlı TV programı ile herkesi ekrana kilitleyen usta oyuncu Levent Kırca hayatını kaybetti!

En son sevenlerine, "Dik durun. Adil olun, sabırlı olun, enerjinizin sirayet etmesine müsaade edin. Daha iyi bir dünyada görüşmek ümidiyle. Atatürk’le kalın, Cumhuriyet’le kalın, hoşça kalın" şeklinde mesaj veren usta oyuncu dün gece tedavi gördüğü Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde karaciğer kanserine yenik düşerek hayatını kaybetti.

"Olacak O Kadar" isimli TV programıyla büyük küçük herkesi o dönemlerde ekrana kitleyen büyük usta, 1998 yılında Devlet Sanatçısı Unvanını aldı. Fakat 2014 yılında bu unvan usta oyuncudan geri alındı.

Oğlu Umut Kırca hastane önünde yaptığı açıklamada,10 gündür hastanede olduklarını ve durumun ağır bir şekilde seyrettiğini belirtti. Diğer kardeşlerden Oğulcan Kırca ise yaptığı açıklamada, "Çok değerli bir insandı. Allah sevdiklerine ve geride kalanlara sabır versin Hiç beklemediğimiz bir şeydi.Kolay alışabileceğimiz bir durum değil" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Levent Kırca kimdir?

Tam ismi Zeki Levent Kırca olan Türk komedyen, tiyatro sinema oyuncusu, 28 Eylül 1948 yılında Samsun'da dünyaya geldi. Levent Kırca, Aydınlık Gazetesi yazarı ve Vatan Partisi'nin Merkez Yürütme Kurulu üyesidir. İlk kez 1964'te Ankara Devlet Tiyatrosu'nda sahneye çıktı. 1988 yılında başlayan "Olacak O Kadar" adlı TV programını 22 yıl sürdürdü. Saint Petersburg Bal Mumu Heykelleri Müzesi'nde heykeli olan nadir Türk sanatçılardandır. İlk eşinden iki Oya Başar'la evliliğinden 2 olmak üzere toplamda 4 çocuğu vardır. Usta oyuncu Levent Kırca 2015 yılında karaciğer kanserine yakalanmıştı.

Editörün Seçimi: Daha İyi Yaşam - Kültür Sanat

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html