Lens Kullananlara Makyaj Önerileri

1 dakika okuma süresi

Lens Kullananlara Makyaj Önerileri

"Lens kullanıyorum. Nasıl makyaj yapmalıyım?" diyenlere öneriler...

Lens kullanıyorsanız, nasıl makyaj yapmalısınız, nelere dikkat etmelisiniz? Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

İşte lens kullananlara makyaj önerileri..

Makyaj öncesi, lenslerini daima makyajdan önce takmalısınız, böylece gözünüze partiküllerin girmesini önlemiş olursunuz. Çünkü makyajdan sonra lens zordur; hem makyajı bozar, hem de gereksiz bir riske ve strese sokar.

Pudra, pudra konusunda makyajda daha çok toz yerine sıkıştırılmış (compact) pudralar kullanmanız gerekir. Bunun nedeni ise, pudra partiküllerinin gözünüze kaçmasını engellemek.

Allık, allık sürerken tozlanmayı minimuma indirmek için fırçayı yüzünüzde yavaşça gezdirin, darbelerden kaçının. Yumuşak kılları olan büyük ve temiz bir fırçayla allığınızın fazlasını alın. Gözlerinizi bu işlem sırasında kapalı tutun.

Göz farı, sıvı göz farlarını kullanın; çok daha verimli olduğunu fark edeceksiniz. Eğer mutlaka toz farlardan kullanacaksanız her uygulamada azar azar kullanmaya çalışın. Uygulamayı mutlaka sünger uçlu bir aplikatör yardımıyla yapın ve farı sürmeden önce süngerin üzerinden fazlalıkları yok ettiğinizden emin olun. Böylece göze ve lens altına far partiküllerinin girmesine engel olursunuz. Hangi far türünü kullanırsanız kullanın, geniş ve enlemesine darbeler yerine kısa ve boylamasına darbelerle uygulama yapın. Böylece lenslerinizin yerinden oynama riskini azaltırsınız.

Eye-liner, sıvı veya kalem şeklindeki eye-linerı hiç bir şekilde alt gözün iç kısmına sürmeyin. Gözün alt kenarını çizmek için minik darbeler uygulamayın. Yumuşak uçlu kalem eye-linerlar tercih edin.

Rimel, çoğu rimel türlerini kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Ancak kirpiklerin hacmini artırmak için içinde mikro elyaflar bulunduran rimellerden kaçının. Bu elyaflar gözlerinize kaçabilir.

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - Daha Dolgun Dudaklar İçin 5 Öneri!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/cilt-catlaklari-icin-dogal-cozumler-12660.html