Lady Gaga: Bir Moda İkonu

2 dakika okuma süresi

Lady Gaga: Bir Moda İkonu

Cesur, marjinal ve sanatsal. Bu üç kelime onu anlatıyor. Bir moda ikonu olan Lady Gaga'nın kıyafetlerini sizler için derledik.

Moda İkonu Lady Gaga

2000'li yıllara hükmeden müziği ve stili ile son derece cesur bir kadın. Lady Gaga'nın birbirinden korkusuz ve ilginç kıyafetlerini bir göz atalım.

lady gaga

Kuşkusuz ki hepiniz onun ismini bu elbise ile duymuş olabilirsiniz. Moda da risk almaktan kaçınmayan bir isim olan Lady Gaga, etten elbisesi ile yıllarca çok konuşulmuş arama motorlarının en çok arananlar listesine girmeyi başarmıştı.

lady gaga

Moda anlayışının yanı sıra sanatsal ve pop müzik ile bir ahenk yaratan Lady Gaga, döneminin en çok genç isimleri listesine bir çok kez girdi. Pop müziğin cesur kadını Boticelli'nin eserlerinden sıklıkla etkilendi. Lady Gaga'nın "Venüs'ün Doğuşu" eserine yorumu.

lady gaga

Çılgın olması ile bilinen bu kadın kimi zaman kraliçe olmaktan asla kaçınmadı. Sayısız ödül ve milyonlarca satışı ile bir müzik ikonu olan Lady Gaga, magazin muhabirlerine verdiği demeçler ve sokak görünümleri ile de son derece ilgi odağı olan bir günümüz popstarına dönüştü.

lady gaga

Boyu 155 cm olduğu bilinen Lady Gaga, 40 cm topuklu ayakkabılar giymekten hiçbir zaman kaçınmadı. Her kırmızı halı da ne giyeceği son derece merak edilen Lady Gaga, risk almaktan asla kaçınmıyor.

lady gaga

İngilizce argosunda deli anlamına gelen "Gaga", Lady Gaga'ya son derece yakışan bir isim olsa gerek. Gerçek adı Stefani olan ve aslen İtalyan olan şarkıcı aynı zamanda oyunculukta yaptı.

lady gaga

Podyumlara çıkan, dizilerde ve filmlerde başrol oynayan Gaga, asla müziğinden vazgeçmedi. New York'ta büyüyen Lady Gaga, American Horror Story dizisinde gösterdiği performans ile Altın Küre almaya hak kazandı.

lady gaga

Kombinlerini kimi zaman kendi kimi zaman stilistinin yaptığını söyleyen Lady Gaga, daha önce Türk isimler ile de çalıştı. Kısa boyunu avantaja çevirmeyi her zaman başaran Lady Gaga, kafa aksesuarları ile de göz doldurmayı başarıyor.

lady gaga

Mona Lisa... Sanata olan düşkünlüğünü belirttiğimiz Lady Gaga, müziğinde de sanatçılardan ve eserlerinden oldukça etkilendi. Bir albüm tanıtımını resim sergisinde yapan Lady Gaga, hayranlarına sanatı sevdirmes ile de biliniyor.

lady gaga

Makyajları, ayakkabıları, tırnakları, şapkaları, ... Tüm aksesuarları moda dergilerine giren ve trend olan Lady Gaga, son albümü ile bu tarz çılgın ve marjinal kıyafetlerine son vererek daha sade bir role büründü. Bu sadelik ise Lady Gaga'nın yine insanları şaşırtması olarak görüldü ve büyük bir beğeni topladı.

lady gaga

Sarı saçları ile bilinen Lady Gaga, saçlarını boyatmaktan ve peruk kullanmaktan asla kaçınmıyor. Stil adına korkaklığı kabul etmeyen Lady Gaga, konserlerine farklı stillerde gelinmesini destekliyor ve istiyor. Zaman zaman ortalarda görünmeyen Lady Gaga şu sıralar Bradley Cooper ile bir müzikal filmin başrolünde yer alıyor.

lady gaga

Peki siz Lady Gaga'nın tarzını nasıl buluyorsunuz? Bizimle paylaşın :)

Muammer Ketenci İle Söyleşi​

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
Ebru
Ebru - 06/12/2017 13:43
Müziğim ritmine göre şekillenen makyajları ve tabiki de kendine has çıkardığı siyah spreyli (fame) kokusuyla her yerde boy gösteriyor. Lady Gaga için bir sınırlama yok makyajda. Bütün renkler, şekiller, grafik eyeliner, aykırı formlar onun makyajını oluşturuyor. Siyahtan kırmızıya, maviden yeşile veya sarıya kadar bütün renkleri makyajlarında kullanan dev bir sanatçı.

https://www.tarz2.com/unlulerIn-makyaj-stIllerI
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html