KYK Yurt Başvurusu Tarihleri

1 dakika okuma süresi

KYK Yurt Başvurusu Tarihleri

KYK yurt başvuru tarihlerini Daha İyi Yaşam olarak sizler için derledik! İşte detaylar..

Öğrencilerin 1 yıl boyunca bekleyip bir üniversiteye yerleşmek için beklediği serüvenin sonuna gelindi. Kimi öğrenciler üniversitelere yerleşti kimisi bir dahaki seneye denemek için yeni bir yola girdi. Bu süreci değerlendirdiğimizde yazımız üniversiteye yerleşen adayları ilgilendiriyor.

ÖSYM’nin üniversite yerleştirme sonuçlarını açıklamasının ardından öğrencileri üniversite kayıt ve yurt başvurusu telaşı sardı. Peki ya KYK yurt başvuruları ve üniversite kayıt tarihleri ne zaman başlıyor diyorsanız haberimizi okumaya devam edin.

KYK Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

KYK yurt başvuruları için ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre üniversite öğrencileri için yurt başvuruları 14 Ağustos itibarıyla bugün başlıyor. Bugün başlayan KYK yurt başvuruları 20 Ağustos gece yarısına kadar devam edecek. Yurt başvurusu yapacak öğrencilerin bu tarihleri kaçırmaması gerekiyor. Sonuçlar ise Yurtkur’un resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek.

yurt

KYK yurt başvurusunu ara sınıfta okuyan öğrenciler de yapabilecek. Başvuru yapan öğrencilerin yurtlara hak kazanması aşamasında 11 kurum görev alacak. KYK yurt başvurusu sonucunda yurt kazanan öğrenciler ilgili belgeyi istenilen tarihlerde bulunduğu yurt müdürlüklerine teslim etmesi gerekiyor. Eğer istenilen tarihlerde belge müdürlüğe iletilmezse kazanılan yurt hakkı iptal ediliyor.

Üniversite Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

2017-2018 eğitim öğretim yılında üniversite okumaya hak kazanan öğrenciler için kayıt tarihleri 14-18 Ağustos arası. Kayıt için hak kazanan öğrenciler istenilen belgeleri belirlenen tarihlerde üniversitelerin öğrenci işlerine giderek teslim etmeleri gerekiyor.

Kayıt sürecinde sizin merak ettikleriniz neler?

En Çok Okunan: LYS Tercih Dönemi

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html