Kusursuz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

1 dakika okuma süresi

Kusursuz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Bakışlarınızın daha etkili ve ışıltılı görünmesini istiyorsanız sizler için derlediğimiz kusursuz göz makyajı tüyolarını hemen öğrenin!

Kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayan, bakımına önem veren kadınların vazgeçilmez bir parçası olan makyaj doğru yapıldığı zaman daha zarif ve daha hoş bir görüntü sağlar. Özellikle göz makyajı husussunda dikkatli olmak gerekir aksi halde ortaya komik görüntüler çıkabilir.

Kusursuz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kusursuz bir göz makyajı nasıl yapılır sorusuna yanıt olarak, kaliteli malzemeler kullanılarak cevabını verebiliriz. Kusursuz makyajın olmazsa olmazı olarak kaliteli makyaj malzemesinin bulunması gerekir. Zira ancak kaliteli bir makyaj malzemesiyle kusursuz bir makyaj mümkün olur.

makyaj

Kullanılacak mekana, kıyafete göre değişkenlik gösteren makyaj bilgi, beceri ve tekniğe dayalı bir iş. Makyajın gündüz ve gece kullanımında da farklılıklar vardır. Kusursuz bir göz makyajına göz çevresine kapatıcı sürülerek başlanır. Bu işlem yapılırken de oldukça dikkat edilir çünkü göz etrafındaki deri oldukça ince olduğu için zedeleme olabilir.

Göz makyajının daha dayanıklı olması ve kullanılan renklerin daha canlı durması için far bazının kullanılması gerekir. Makyaj malzemesinin seçimi, makyajın kalitesini yüzde yüz oranda etkileyen bir durum.

makyaj

Göz makyajının en hassas noktası olan eyeliner çekmek zor bir noktadır. Tek seferde halletmeye çalışmak yerine 3 küçük nokta koyup onları birleştirmek en azından ilk başlarda daha kolay olur. Kusursuz bir göz makyajında bakışların daha da çarpıcı olmasını isteyen kadınların far fırçalarını ıslatmaları gerekir böylece daha canlı bir görünüm elde edilir.

Kirpik diplerine çekilen göz kalemi sayesinde kirpik diplerinde boş kalan alanları doldurarak kirpiklerin daha gözükmesini sağlar. Maskara sürülürken dikkat edilmesi gereken husus ise dış taraftaki kirpiklerden sürülmeye başlaması. Bu şekilde kirpikler dışa doğru yoğunlaşıp bakışlara da o derece derinlik kazandırır.

Kusursuz göz makyajı yapmayı öğrendiniz mi?

Gözlerinizin daha derin görünmesini istiyorsanız "Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?" başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html