Kuru Ciltler İçin Pirinç Suyu Maskesi

1 dakika okuma süresi

Kuru Ciltler İçin Pirinç Suyu Maskesi

Narin bir cilt yapınız varsa cildiniz en ufak bir hava değişiminde kurumaya başlar. Peki ya kuru ciltten kurtulmak için pirinç suyu maskesine ne dersiniz?

Asyalı kadınların güzel, yumuşak ve narin bir ciltli olmasının nedenini hiç düşündünüz mü? Biz düşündük ve sizler için güzel bir maske önerisi sunduk. Asyalı kadınlar cilt güzellikleriyle ünlü ve bunu pirinç suyuna borçlu.

Birazdan tarifini vereceğimiz pirinç suyu maskesinin etkisine inanamayabilirsiniz. Çünkü pirinç suyu maskesi kuru ciltler için biçilmiş bir kaftan. Ciltteki kuruluğu giderdiği gibi cildin beyazlamasına da yardımcı oluyor.

Pirinç suyu maskesiyle kuru ciltlere son hanımlar! Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? :) Haydi o zaman pirinç suyu maskesinin uygulanışına bir göz atalım..

Kuru ciltler için pirinç suyu maskesi tarifi

1 çay bardağı pirinci güzelce ezerek toz hâline getirin. Bunu kahve makinesinde daha kolay yapabilirsiniz. Ardından elde ettiğiniz pirinç tozuna süt ekleyin ve hamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürün ve yaklaşık 30 dakika bekleyin. Bu süre bittikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Haftada 1 kez pirinç suyu maskesini cildinize uyguladığınızda mükemmel etkisini görebilirsiniz.

Pirinç suyu maskesinin faydaları

-Ciltteki kurumanın önüne geçer.

-Kırışıklıkların oluşumunu engeller.

-Cildin yağ dengesini düzenler.

-Cilt lekeleri ve sivilce lekelerinin önüne geçer.

Pirinç suyu maskesi tarfini deneyenlerden yorum alalım mı?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 3
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html