KPSS’de Kaç Puanla Atama Olur?

2 dakika okuma süresi

KPSS’de Kaç Puanla Atama Olur?

16 Ekim’de yapılan Önlisans KPPS sınavının ardından gözler kaç puanla memur olunur haberlerine çevrildi

2016 Önlisans tercih klavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı. Peki yeni memur alımından ne gibi değişiklikler mevcut ve kaç memur alınacağına dair tüm ayrıntılar dahaiyiyasam.com’da.

KPSS Önlisans tercihleri ne zaman başlayacak?

Tüm tercih yapacak adayların dikkatine. KPSS Önlisans tercihleri 14 Kasım’da başlıyor 23 Kasım’da sona eriyor. Tercihler internet üzerinden gerçekleşecek.

İlk defa tercih yapacak adayların bilgilenmesi adına önemli detayları sizler için yazdık. Tercihlerin nasıl yapılacağı ve nitelik kodlarının nasıl bulunduğuna dair bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Nitelik kodu nasıl bulunur?

Tercih klavuzu yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini doğru yapmak için istedikleri alanların nitelik kodlarını bulmak zorundadır. Ancak ilk defa tercih yapacak bir kişi bunu bulamayabilir ve zorlanabilir.

Nitelik kodlarının bulunabilmesi için tercih yapacak olan adayların Aday İşlemleri Sayfası (AİS) giriş yapmaları gerekiyor.. Giriş işlemi yaptıktan sonra bilgilerim kısmından Önlisans kısmından nitelik kodlarını bulabilirler. Nitelik kodunuzu öğrendikten sonra alım yapılan yerleri incelemeniz gerekiyor.

Tercih tablosunu detaylıca inceleyin ve ÖSYM kurum kodu olarak bir yere kaydedin. Çünkü yapılacak olan tercihler bu koda göre yapılacak.

Tercihler sisteme nasıl girilir?

Tam anlamıyla kararınızı verdiniz ve tercih listeniz hazır. Tercih ekranına birinci tercihten itibaren tercih kodlarınızı belirtmeniz gerekiyor.  Kodları yazdığınızda otomatik anlamda kurumlar yan tarafta belirecektir.  Tercihleri yaptığınızdan emin olmak için kaydetmeniz gerekiyor.

2016 KPSS Önlisans baraj puanı var mı?

Merkezi yerleştirme olacaksa 70 puan barajı yoktur. Kurumsal atamalara bakacak olunursa 65-70’in altına genelde düşülmez. Ancak unutulmamalıdır ki tercih kriterleri sınavdan sınava değişiyor.

60,65,70,75 puanla memur atama olur mu?

Bu yıl gündemin de hareketli olmasından dolayı çok sayıda memur alınması ön görülüyor. Boşalan kadroların doldurulması bekleniyor. Bu konuya ilişkin olarak 2017 yılında 60 bin memur alımı yapılacağı açıklandı.  Yukarıda saydığımız puanlarla memur olabilirsiniz. 2016 KPSS’de 50 puanla öğretmen ataması yapıldığı belirtildi.

KPSS LİSANS P3 PUANI

55 NET  70 PUAN

62 NET 75 PUAN

72 NET 80 PUAN

84 NET 85 PUAN

91 NET 90 PUAN

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html