Kontür Nasıl Yapılır?

1 dakika okuma süresi

Kontür Nasıl Yapılır?

Makyaj dünyasının yeni modası olan kontür, yüzünüzde elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirmek ve yüze yeni boyut kazandırmak için yapılır..

Kontür Nasıl Yapılır?

Kadınların tutkusu ve en büyük modası olan makyaj özgüveni arttır. Doğru makyajı yapmak çok önemlidir, güzelleşmek ve çekici hale gelmek için yaptığımız makyaj tam tersi sonuçlarda doğurabilir.

Yüzümüzü boyutlandırmak için uyguladığımız kontür makyajın zemini oluşturur. Her yüz şekline farklı şekilde uygulamamız gereken kontür seçenekleri vardır. Yüzümüzün yuvarlak, oval, kalp şeklinde mi olduğunu öğrendikten sonra işleme başlayabiliriz.

Kontür yaparken kullanılan ürünler nelerdir?

Kontür uygulamasına başlarken yüz rengimizin 1-2 ton koyu fondöten olmasına dikkat etmeliyiz. Bu ürünler pudra ya da krem şeklinde olan makyaj malzemeleridir, özel olarak üretilen kontür malzemeleri de vardır. Turunculuk renginden uzak durulmalıdır, bu renk yüzümüzün daha lekeli gözükmesini sağlar. Stick yani kalem şeklinde bir tarafı koyu diğer tarafı aydınlatıcı olan ürün kullanılmalıdır. Kontür uygulaması yaparken fırçanın kaliteli ve cilt yapısına uygun olmasına dikkat etmeliyiz.

Kontür uygulamasının püf noktaları

Kontür uygulamasını yapmadan önce hangi bölgeyi daha fazla kapatmak yada ön plana çıkarmamız gerektiğini belirlemeliyiz. Elmacık kemiklerin ön planda olması için dudaklarınızı balık yaparak ön plana çıkardıktan sonra ince çizgiler şeklinde yanaktan saçın başladığı yere kadar orantılı ve bastırmadan uygulamamız gerekiyor. Burnun daha kibar görünmesini istiyorsak burnun sağına ve soluna hafifçe sürdükten sonra dağıtabiliriz, burnun daha kalkık görünmesi için ise burnun ucuna dokundurduktan sonra dağıtarak işlemi uygulayabiliriz. 

Alnınızın geniş görünmesini istemiyorsanız, saçınızın başladığı yerden alnın dibine doğru malzemeyi sürebiliriz. Bu işlemlerden sonra aydınlatıcı kullandıktan sonra makyajın kalıcı olmasını istiyorsak transparan bir pudra ile üzerinden geçebiliriz. Bu sayede daha kalıcı ve doğal bir görünüme sahip oluruz.

Siz kontür yapmayı biliyor musunuz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html