Kontür makyajı nasıl yapılır?

1 dakika okuma süresi

Kontür makyajı nasıl yapılır?

Kusursuz yüz hatlarına sahip olmanın en pratik yolu : Kontür Makyajı!

2016 makyaj modasının pürüzsüz cilt maddesini hatırlatarak başlayalım mı yazımıza ? Bugün pürüzsüz cildin vazgeçilmez tekniklerinden kontur makyajı nasıl yapılırmış onu ele alıyoruz! Nasıl yapıldığı ele almadan önce kontür makyajı nedir? Ve neden uygulanır? sorularını yanıtlayalım: Kontür makyajı; aydınlatıcı (highlighter) ve kapatıcılarla (bronzer/concealer) yapılan bir makyaj hilesi. Yüzün belli bölümlerini aydınlatarak belli bölümlerini gölgelendiriyor. Böylece; yüz hatları belirginleşip,istediğiniz bölümün küçülmesi istediğiniz bölümün daha fazla dikkat çekmesi için yapılan işleme kontür makyajı deniyor!

Kontür makyajı nasıl yapılır?

aydınlatıcı2

Adım adım kontür makyajı yapılışı ;

 1. Pürüzsüz bir cilde uygulanıyor olması ilk adımımız. Cildinizi güzelce nemlendirerek eğer varsa cilt lekelerinizi de kapatmanız gerekiyor. Pürüzsüz bir baza uygulanan kontür çok daha mükemmel görünecek...
 2. Malzeme seçimi ve malzemelerin kullanımı konusunda oldukça dikkatli olmalısınız! Ten renginize uyumlu bir bronz fondöten ve iki ton açığı bir kapatıcı işinize yarayacaktır. Birde fondöten fırçası, kontur fırçası ve pudra fırçası ihtiyacınız olan diğer malzemeler.
 3. Fondöteni nereye? Kapatıcıyı nereye uygulayacağım? Kontür makyajının doğru uygulanması için en doğru bilinmesi gereken noktayız. Bronz fondöteni ; yanakların dış köşesi ve alna sürmelisiniz. 2 ton açığı olan kapatıcı ise burun kemiği, elmacık kemikleri ve dudak çevrenize sürülmeli.
 4. Doğru bölgelere doğru malzeme kullandıktan sonra sabitlemek büyük önem taşıyor! Dağıtma işlemi uygun fırçalarla doğru ve nazik bir şekilde yapılmalı.
 5. Kalıcılığı nasıl sağlamalıyım? Transparan bir pudra kullanarak makyajınızı sabitleyebilir, kalıcılığını arttırabilirsiniz!

kontur2

Sizde kontür makyajını teninize uygulayarak çok daha pürüzsüz, bakımlı ve belirgin hatları olan çekici bir yüze sahip olmaya ne dersiniz?  

kontur

 

 

                 

 

 

 

 

 

 

Editörün Seçimi : Kadınlar Kulübü TV - Makyaj 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html