Kompozit Göğüs Büyütme

Kompozit Göğüs Büyütme

Bu yazımız özellikle de bıçak altına yatmaktan korkan, ancak aklının bir köşesinde her zaman “Acaba göğüslerimi büyütsem mi?” düşüncesi olan hanımlara!

Kompozit göğüs büyütme daha doğal göğüslere sahip olmak ister misiniz?

Bu yazımız özellikle de bıçak altına yatmaktan korkan, ancak aklının bir köşesinde her zaman “Acaba göğüslerimi büyütsem mi?” düşüncesi olan hanımlara!

Siz de göğüslerinizi büyütmek isteyen ancak bu konuda çok da bilgi edinememiş hanımlardan mısınız? O zaman birlikte kompozit göğüs büyütmeye göz atalım…

Kompozit Meme Büyütme Nedir?

Kompozit meme büyütme, meme implantı ile göğüs büyütmede yeterli meme dokusu yoksa ve implantın konturları doğal görünümü bozacak şekilde belli oluyorsa kompozit göğüs tekniği uygulanır. Meme implantı ile yağ enjeksiyonunun bir arada uygulandığı tekniğe kompozit meme büyütme tekniği denir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Göğüsler Nasıl Şekil Alır?

Meme büyütme estetiğinde memelerin doğal şekli bozulmadan, meme dokunuz, göğüs kafesi genişliğiniz, kalça ve omuz genişliğiniz, boyunuz ve kilonuz göz önüne alınarak meme boyutu hesaplanır.

Günümüzde 3D simülasyon cihazı ile bu hesaplamalar daha da ayrıntılı bir şekilde hesaplanabiliyor. Hastamızın yüksek çözünürlüklü fotoğrafları üzerinden 3D simülasyon cihaz yardımıyla gerçeğe en yakın üçboyutlu görüntüleri hazırlanır.

Yeni göğüs tasarımının tüm aşamaları kişinin kendi 3 boyutlu görüntüsü üzerinden hesaplanır ve her aşaması muayene sırasında hastaya gösterilir. Meme implantının boyutuna ve şekline hasta ile birlikte karar verilir. İsteğiniz haricinde hareket edilmeyecek, ve sizin de merceğiniz altında istediğiniz göğüslere sahip olabileceksiniz.

Kompozit meme büyütme hangi durumlarda kullanılır?

Göğüs büyütme estetiğinin başarılı geçmesi için var olan meme dokusu, yağ tabakası ve meme derisinin kalitesi çok önemlidir. Meme implantı estetiğinin doğal bir görünüme kavuşmasında da çok etkilidir. Kompozit göğüs büyütme tekniği memenin hacmini artırmak, meme dokusunun daha doğal ve daha sıkı görünmesini sağlamak için yapılır.

Tüm vücut yapısı üzerinden yapılan hesaplamalar sonucu meme implantının boyutuna, şekline ve yerleştirilme tekniğine karar verilir. Hastanın meme dokusuna bağlı olarak kas altı ya da kas üstü yerleştirme planı yapılır. Bazı durumlarda örneğin yumuşak doku yetmezliği, kapsül kontraktürü gibi sorunlar meme implantını örten dokunun yetersiz kalmasına neden olabilir. Bu, meme implantı ile göğüs büyütme estetiğinden en sık karşılan problemler arasındadır. Üstteki yumuşak dolu meme implantının örtülmesini sağlayamayabilir. Bu durum meme implantının konturlarının belli olmasına ve doğal olmayan bir görünüme neden olur.

İşte bu noktada yağ enjeksiyonu ile yumuşak meme dokusunun artırılması yoluna gidilir. Bu yöntemle meme implantının konturlarının belli olduğu alanlara özellik ile dekolte ve yan bölgelere kişinin kendisinden alınan yağ özel bir saflaştırma işleminden geçirilerek enjekte edilir. Bu sayede meme implantının sert kıvrımlar rötuşlanarak yumuşak ve doğal bir görünüm elde edilir.

Son 5 yıldır yaygın olarak kullandığımız bu yöntem göğüs büyütme ameliyatının daha doğal görünüme kavuşmasını sağlayan oldukça etkili ve faydalı bir yöntemdir. Meme dokusu yetersizliği olan hastalarımıza özellikle tavsiye ederiz. Tamamen güvenli ve sizin gözetiminizin dışında hareket etmeyeceğimiz bir işlemdir.

Bir sonraki yazımıza kadar sevgiyle kalın.

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/evin-havasini-temizleyen-bitkiler-12687.html