Klasik Kazak Modelleri ile Nasıl şık Olunur?

2 dakika okuma süresi

Klasik Kazak Modelleri ile Nasıl şık Olunur?

Klasik kazak modelleri ile şık olmanın ayrıntılarını Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

Klasik kazak modelleri ile nasıl şık olunur?

Klasik giyim tarzı size hiçbir moda ürününün kazandıramayacağı şıklığı kazandırabilir. Hem erkeklerin hem de kadınların vazgeçilmez kombilerinin bir parçası olan klasik kazaklar kış mevsiminin vazgeçilmezlerindendir. Balıkçı yaka, v yaka ve yuvarlak yaka en çok tercih edilen yaka türleridir. Ancak kimi zaman klasik kazakları kendimize yakıştırmakta zorlanıyoruz.  Gelin size klasik kazak modelleri ile bulunduğunuz ortamda dikkatleri üzeri çekmenizi sağlayacak birkaç ipucu verelim.

kazakKlasik kazak seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Vücut tipinize göre kazak seçmek

Klasik kazak seçerken en çok göz önünde bulundurmanız gereken etkenlerden birisi kesinlikle vücut tipinizdir. Kadınlarda vücut tipleri temel olarak atletik, armut, kum saati ve elma olarak dört grupta inceleyebiliriz. Atletik vücut tipine sahip iseniz dar kesimli ve  geniş yakalı kazaklar tercih etmelisiniz. 

Kum saati şeklinde bir vücuda sahip iseniz yine dar kesimli, kalın kumaşlı ve iddialı yakalar tercih etmelidir. Elma vücut tipi ise daha bol ve salaş kazaklar tercih etmelidirler. Balıkçı yaka veya v yaka seçmeleri gerekmektedir. Armut tipi vücuda sahipler ise bol kazaklar seçerek ölçülerini  vücut ölçülerini daha orantılı gösterebilirler.

kazakRenk seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Renk seçiminde ise en önemli faktör ten renginizdir. Açık tenli iseniz daha koyu ya da parlak renkleri tercih etmenizde fayda var. Pembeye yakın bir ten rengine sahipler ise siyah ya da beyaz renkler daha çok yakışacaktır. Esmer ya da buğday ten rengine sahipler ise açık renkler ile tarzını oluşturabilirler.Ten renginden sonra bir diğer etken ise saç rengidir. Siyah veya kahverengi saç rengine sahip kadınlar parlak kazaklar tercih edebilirler. Sarışın ya da beyaza yakın renkteki saçlara sahip olanlar ise  daha koyu renkler ile kombine edebilirler. Kızıl tonlarındaki saçlara sahip kadınlar açık renkli kazaklar seçmeleri gerekmektedir.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html